Ušakovs: “Saskaņa” vēlētos plašāku GKR pārstāvniecību Saeimā, “lai kopīgiem spēkiem aizstāvētu Rīgas intereses”

1 komentārs
Ušakovs: “Saskaņa” vēlētos plašāku GKR pārstāvniecību Saeimā, “lai kopīgiem spēkiem aizstāvētu Rīgas intereses”
Dmitrijs Suļžics / f64

“Saskaņa” vēlētos plašāku partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) pārstāvniecību Saeimā, “lai kopīgiem spēkiem aizstāvētu Rīgas intereses visos līmeņos”, apgalvoja “Saskaņas” līderis, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Lūgts komentēt Rīgas vicemēra Andra Amerika vadītās partijas ieceri Saeimas vēlēšanās nesastartēt kopā ar “Saskaņu” un veidot atsevišķu sarakstu, Ušakovs pauda, ka GKR ir “Saskaņas” “partneri un draugi Rīgā”. “Mēs visi esam ieinteresēti, lai viņiem būtu pēc iespējas lielāka pārstāvniecība Saeimā,” norādīja Ušakovs, piebilstot, ka tas palīdzēšot kopīgi aizstāvēt Rīgas jautājumus. Ušakovs sacīja, ka novēl GKR veiksmi.

Viņš šodien teica uzrunu arī GKR kongresā, uzsverot nepieciešamību pārstāvēt Rīgas intereses “visos iespējamos līmeņos”. Ušakovs uzsvēra pašvaldību vēlēšanu rezultātus, kur “Saskaņas” un GRK kopīgais saraksts guvis lielāko atbalstu, tātad šiem politiskajiem spēkiem esot “nepārprotams mandāts no rīdzinieku vairākuma”.

Ušakovs teica, ka “Saskaņas” deputāti, kas ievēlēti Rīgas domē, Saeimas vēlēšanās nepiedalīsies, un pauda cerību, ka GKR rīkosies līdzīgi.

Kā ziņots, GKR, kas pašvaldībā līdz šim allaž sadarbojusies ar partiju “Saskaņa” un veidoja vienotu sarakstu uz vēlēšanām, uz nākamā gada Saeimas vēlēšanām sadarbības partnerus varētu meklēt reģionālo partiju vidū.

Ameriks vakar Latvijas Televīzijā stāstīja, ka GKR nestartēšot kopā ar “Saskaņu” un esot ļoti apšaubāms, ka partija Saeimas vēlēšanās varētu startēt viena pati.

Tā vietā GKR varētu iekļauties kādā reģionālo partiju blokā, tomēr Ameriks potenciālos partnerus nosaukt atteicās. “Mums ir interese deleģēt savus pārstāvjus darbam Saeimā,” piebilda politiķis.

Šodien notiks GKR kongress, kurā tiks lemts par iespējamo dalību 13.Saeimas vēlēšanās nākamā gada rudenī.

1 komentārs