3 komentāri

Pašlaik Latvijā ir stagnācija, ko jau var salīdzināt ar stagnāciju PSRS laikos, uzskata partijas Saskaņa priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

“Diemžēl, šī stagnācija jau izskatās kā padomju laikos un izskatās, ka valdību vada [PSKP ģenerālsekretārs Leonīds] Brežņevs brunčos,” žurnālistiem partijas Saskaņa kongresa laikā sacīja Ušakovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas mērs savā uzrunā sacīja: “Šogad mums ir bijis jāiztur daudz pārbaudījumu, bet, ņemot vērā situāciju valstī, mums priekšā ir vēl vairāk pārbaudījumu. To, kas šodien notiek Latvijā, var salīdzināt ar Brežņeva laikiem Padomju Savienībā.

Saldie stāsti par stabilitāti un panākumiem, kuriem neviens netic. Patiesībā – stagnācija un degradācija. “Zastoj”. Un labējās partijas ir pilnīgi apmierinātas ar sevi un jūtas absolūti stabilas.
Jūtas tik stabili, ka var atļauties brutāli ”uzmest” skolotājus un mediķus.

Var atļauties nozagt banku. Vai piepirkt balsis. Vai ievilkt Saeimā tos, par ko vēlētāji nebalsoja.
Mums priekšā ir ekonomiskas krīzes draudi, bet budžetā nav iestrādāti nekādi instrumenti, lai atbalstītu savus uzņēmējus. Mūsu sociālā politika kļūst vājāka un vājāka un sociālā nevienlīdzība turpinās padziļināties.

Vienīgais atbalsts no labējām partijām gan uzņēmējiem, gan trūcīgajiem ir emigrācija. Tev brūk bizness mājās – brauc prom un veido savu biznesu ārvalstīs. Tev nav darba un tu nevari pabarot ģimeni – brauc prom un meklē darbu ārzemēs. Bet, ja esi izvēlējies palikt mājas, tad tev iestāstīs, ka mums draud karš, tāpēc sēdi klusu un nesūdzies.

Un netraucē labējo partiju veiksmes stāstam. Jo viņiem viss ir stabili. Un valdību vada Leonīds Iljičs Brežņevs brunčos.”

Šajā situācijā labējās partijas jūtoties absolūti apmierinātas ar sevi, klāstīja Ušakovs, piebilstot, ka Saskaņai šādā situācijā ir daudz pienākumu gan pret partijas vēlētājiem, gan pret Latvijas iedzīvotājiem kopumā.

Uzrunājot kongresa delegātus, Ušakovs arī pauda, ka šis gads bija partijai izšķirošs, tās biedriem bija jāiztur daudz pārbaudījumu un to izdevies izdarīt ar augsti paceltu galvu. Vērtējot vēlēšanu rezultātus, Saskaņai nav par ko līksmot, bet var pelnīti lepoties, jo izturēts nenormāls spiediens, teica politiķis, skaidrojot, ka vieni sauca partiju par Maskavas roku, citi – par krievu interešu nodevējiem.

Tomēr Saskaņa bijusi konsekventa savā pozīcijā, akcentēja Ušakovs. Nākotnē partijai jāstiprina pirmorganizācijas un jāpalielina to skaits, maksimāli jāpaplašina sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām, būtiska ir arī sadarbība Eiropas sociāldemokrātiem, akcentēja partijas līderis.

Fakti par Saskaņu

 • Sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa pirmsākumi meklējami 1994.gadā, kad Jāņa Jurkāna vadībā radās Tautas saskaņas partija. Desmit gadus vēlāk tā kopā ar vairākām citām partijām izveidoja apvienību Saskaņas centrs, no kuras 2010.gadā radās tagadējā partija Saskaņa.
 • Saskaņa apvieno četras no piecām apvienības Saskaņas centrs partijām, bet piektā – Alfrēda Rubika Latvijas Sociālistiskā partija – turpina pastāvēt atsevišķi, paliekot apvienības sastāvā.
 • Šogad pirmo reizi Saskaņa vēlēšanās startēja atsevišķi no Rubika partijas. Eiroparlamenta vēlēšanās katrai partijai bija savs saraksts, bet Saeimas vēlēšanās Saskaņas sarakstam pievienojās atsevišķi Rubika partijas biedri – arī viņa dēli.
 • Partijas biedru skaits sasniedz 3500. Saskaņai 12. Saeimā ir lielākā frakcija ar 24 deputātiem, tai ir arī viens pārstāvis Eiropas Parlamentā.
 • Partijas pārstāvji ievēlēti 50 pašvaldībās, tai skaitā 18 pašvaldībās viņi ir koalīcijā. Rīgas domē ir 23 Saskaņas centra deputāti, un Saskaņas līderis Nils Ušakovs Rīgas mēra amatu ieņem kopš 2009.gada.
 • Šogad Saskaņa pēc ziedojumu apjoma ierindojas trešajā vietā. Tā saņēmusi ap 620 000 eiro.

TOP komentāri

 • rasma206
  0 0 0

  rasma206

  DOMAA , KA APNJEEMIS LATVIESJU ZELTENI PAR SIEVU , IZGLUDINAAJIS SAVU MUUZJAM IZSEEDEETO PAKALJAS VIETU UN NU KATRAM VAREES IESKAIDROT , KA VINJSJ AIZSTAAV LATVIESJU TAUTAS INTERESES . EEZELJA AUSIS TAA VIEN SPRAUCAS AARAA NO LIEKULIIBAS APMETNJA.
 • rasma206
  0 0 0

  rasma206

  AUSAINIS DOMAA , KA ATBRIIVOJIES NO ZJDANOKAS UN RUBIKA , NU TIK RULLEES TAALAAK UZ KOMUNISMA UZVARAAM .
 • rasma206
  0 0 0

  rasma206

  KAAPEEC NE PAR ,, DZELZS LEEDIJU,, - LIELBRITAANIJAS PREMJERMINISTRES VAARDAA ???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl