Ušakovs: Mana sirdsapziņa ir tīra

12 komentāri
Ušakovs: Mana sirdsapziņa ir tīra
IEVA KALDERAUSKA, LNT ZIŅAS

“Mana sirdsapziņas ir tīra,” tā trešdien notikušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku veiktās kratīšanas komentē Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”).

Kā atklāja Ušakovs, viņam šobrīd nav piemērots nekāds statuss. Tāpat Rīgas mērs norādīja, ka neplāno atkāpties no amata. Par lietas būtību politiķis gan atteicās runāt, uzsverot, ka plašākus komentārus sniegt nevar, jo ir parakstījies par informācijas neizpaušanu.

Ušakovs žurnālistiem apliecināja, ka KNAB darbinieki trešdien pie viņa veica kratīšanas – gan viņa darbavietā Rīgas domē, gan arī dzīvesvietā. Ušakova sieva un biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova zināja teikt, ka lēmumā par kratīšanu veikšanu bijis redzams tikai Ušakova vārds.

Ap plkst. 15.00 Ušakovs ieradās Rīgas domē, kur, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, atkārtoti norādīja, ka viņam nekāds statuss šajā lietā piemērots nav.

Video: Ušakovs Rīgas domē komentē KNAB veiktās kratīšanas

Tāpat Rīgas mērs uzteica KNAB darbinieku darbu, taču atteicās komentēt jebkādas procesuālās darbības, tostarp to, vai no viņa dzīvesvietas izņemti kādi lietiskie pierādījumi.

Komentējot opozīcijas plānu atkārtoti pieprasīt viņa atlaišanu, Ušakovs sacīja, ka “ikvienam politiķim jābūt gatavam šādam scenārijam”, taču pats viņš no amata atkāpties negrasās. “Es pārrunāšu šo situāciju ar saviem kolēģiem un izlemsim, kā tālāk rīkoties. Taču šobrīd ir ļoti svarīgi nodrošināt pašvaldības spēju funkcionēt,” teica priekšsēdētājs. Taujāts, vai viņa pienākumus tikpat labi nevarētu veikt arī vicemērs Oļegs Burovs (GKR), Ušakovs bija izvairīgs, vien norādot, ka augsti vērtē katra kolēģa darbu.

Vaicāts, vai kratīšana šodien veikta arī pie bijušā Ušakova padomnieka ekonomikas jautājumos Ērika Teilāna, mērs norādīja, ka viņam nav nekādas informācijas par to, vai kratīšanas notikušas pie vēl kāda.

Iepriekš jau vēstīts, ka KNAB darbinieki trešdien veic kratīšanas pie Rīgas mēra Ušakova. 

12 komentāri