Ušakovam piemēro 50 eiro sodu

0 Komentāru
Ušakovam piemēro 50 eiro sodu
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa šodien Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) saistībā ar aģitācijas noteikumu pārkāpumu piemēroja 50 eiro naudas sodu.

Šis nolēmums vēl gan ir pārsūdzams desmit darba dienu laikā.

N. Ušakovs iepriekš sacīja, ka pēc būtības šī ir bezprecedenta lieta, jo viņš tiek saukts pie atbildības par to, ka savā privātajā sociālo tīklu kontā paudis aicinājumu balsot par sev tīkamu un sevis pārstāvētu politisko spēku. Gadījumā, ja tiesa pieņems viņam nelabvēlīgu nolēmumu, būtībā tas ietekmēšot tūkstošiem cilvēku, kas savos sociālo tīklu kontos pauduši savu viedokli un, iespējams, aicinājuši balsot, sacīja N. Ušakovs.

Domes priekšsēdētājs piebilda – ja spriedums būs viņam nelabvēlīgs, viņš to pārsūdzēs. Ušakovs atgādināja, ka jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir tiesības aicināt balsot par konkrētiem spēkiem savos privātajos profilos sociālajos tīklos.

Kā ziņots, Valsts policija (VP) iepriekš noformēja administratīvā pārkāpuma protokolus Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) un Ušakovam par aģitācijas kārtības pārkāpšanu.

Straujumai tiesa noteica 50 eiro naudas sodu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu fiziskajām personām paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām sodu līdz 1200 eiro. Likums paredz, ka vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācija.

Ušakovam protokols noformēts, jo dienu pirms vēlēšanām viņš, pēc policijas domām, sociālajos tīklos ievietojis informāciju ar aicinājumu balsot par 11.sarakstu – partiju Saskaņa. Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Ušakovs, noformēto protokolu viņš uzskata par “burvīgu komplimentu”, jo tādējādi abi viņa sociālo tīklu Facebook un Twitter profili “pielīdzināti pilnvērtīgam masu medijam, jo aģitācija ir aizliegta tieši masu medijos”. “Par to nav žēl samaksāt sodu,” teica Ušakovs, apliecinot – ja tāds būs tiesas spriedums, viņš sodu samaksās. “Tad spriedumu ierāmēšu un ar lepnumu piekāršu pie sienas,” sacīja Ušakovs.

“Un viņi nepareizi pierakstīja – es sociālajos tīklos aģitēju ne tikai dienu pirms, bet arī vēlēšanu dienā,” piebilda Rīgas mērs. Minēto viedokli Rīgas mērs bija publicējis arī savā Facebook profilā.

Savukārt Straujumai protokols tika noformēts par viņas izteikumiem vēlēšanu dienā. “Vienotība uzvarēs. Es ticu, ka Saskaņas centrs tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo ir svarīga drošība mūsu valstī. Man personīgi nav pārliecības par Saskaņas centru un Latvijas neatkarību,” Straujuma pērn 4. oktobrī – vēlēšanu dienā – pēc nobalsošanas paziņoja žurnālistiem.

Viņai šķietot nepieņemami Saskaņas paziņojumi, ka tā joprojām sadarbojas ar partiju Vienotā Krievija un ka Vladimirs Putins ir labākais Krievijas prezidents, kāds bijis.

Iepriekš Straujuma, komentējot iespējamo tiesvedību, norādīja, ka mēs dzīvojam tiesiskā un demokrātiskā valstī, kur ikvienam ir tiesības uz viedokļa un vārda brīvību. “Situācijas izvērtējums ir atbildīgo iestāžu kompetencē,” piebilda valdības vadītāja.

0 Komentāru