Ušakova un Amerika vietā Rīgas domē darbu varētu sākt Vita Jermoloviča un Ivans Ivanovs

4 komentāri
Ušakova un Amerika vietā Rīgas domē darbu varētu sākt Vita Jermoloviča un Ivans Ivanovs
IEVA LENIŠA, LETA

No amata atstādinātajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) un bijušajam vicemēram Andrim Amerikam (GKR) dodoties uz Briseli, viņu vietas pašvaldībā varētu ieņemt nodibinājuma “Rīgas tūrisma attīstības birojs” (RTAB) bijusī valdes locekle Vita Jermoloviča un AS “Rīgas starptautiskā autoosta” valdes loceklis Ivans Ivanovs.

Jermoloviča, kura ir iesaistīta skandālā par pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu RTAB, patlaban ir pirmā rindā uz vienu no deputāta amata vietām. 2017. gada pašvaldības vēlēšanās viņa startēja no partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” apvienotā saraksta, startu vēlēšanās noslēdzot 36. vietā.

Pēc viņas sarakstā ierindojies Ivanovs, kurš minētajā sarakstā kandidēja ar 33.numuru, bet finišēja 37.vietā.

Kā ziņots, vislielāko atbalstu – ap 26,2% – EP vēlēšanās saņēmusi “Jaunā Vienotība”, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Par “Saskaņu” nobalsojuši aptuveni 17,5% vēlētāju, bet par nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – ap 16,4% vēlētāju. Apvienību “Attīstībai/Par!” atbalstījuši ap 12,4% vēlētāju, bet partiju “Latvijas Krievu savienība” – ap 6,3% balsstiesīgo.

Attiecīgi JV, “Saskaņa” un VL-TB/LNNK varētu iegūt pa diviem mandātiem EP, bet AP un LKS – pa vienam.

Zaļo un zemnieku savienība saņēmusi 5,3% vēlētāju atbalstu, taču varētu neiegūt mandātu EP. Tuvu 5% robežai ir arī Latvijas Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija.