6 komentāri
Ušakova sieva viņa EP komandā oficiālus amatus neieņemšot
IEVA LEINIŠA, LETA

Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētais Rīgas domes deputāts Nils Ušakovs (S) ir izvēlējies savu komandu darbam EP, un viņa sieva Iveta Strautiņa-Ušakova, kura vadīja Ušakova kā Rīgas mēra biroju, tajā nebūšot.

Ušakovs intervijā “900 sekundēm” stāstīja, ka darbam viņa Briseles birojā ir izraudzītas divas darbinieces – viņa iepriekšējā padomniece ārlietās, bijusī diplomāte Iveta Sers un kāda Vācijas sociāldemokrāte, kura jau iepriekš strādājusi EP. Savukārt viņa “Rīgas komandā” būšot cilvēki, kas bija viņa padomnieki Rīgas pašvaldībā.

Runājot par savu sievu, Ušakovs uzsvēra, ka viņa ir svarīgs komandas loceklis, tomēr oficiālus amatus EP komandā neieņemšot.

Ušakovs jau iepriekš aģentūru LETA informēja, ka EP viņš strādās sociāldemokrātu grupā, jo tajā ietilpst Eiropas Sociālistu partija (PES), kuras biedre ir arī “Saskaņa”. Ušakova galvenā izvēle būšot strādāt Reģionu komitejā.

Ušakovs iepriekš tika izteicies, ka viņa ģimene noteikti paliks Rīgā, bet viņš pats centīsies maksimāli daudz būt Latvijā.

Jauno EP deputātu komandu atalgošanai ik mēnesi būs pieejami 24 943 eiro, kā arī vēl vairāki tūkstoši eiro biroja uzturēšanai.

Saruna ar Nilu Ušakova