Ušakova atbalstītāji un pretinieki vienā vietā un laikā ieplāno piketus

4 komentāri
Ušakova atbalstītāji un pretinieki vienā vietā un laikā ieplāno piketus
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Gan mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) atbalstītāji, gan kritiķi sestdien, 9. februārī, vēlas rīkot piketu pie Rīgas domes.

Pieteikumu protesta akcijai trešdien iesniedza Rīgas domes Nacionālās apvienības Rīgas nodaļa. Dome pasākuma rīkošanu nedrīkst aizliegt, taču var nepieļaut pretējas ievirzes akciju norisi vienā laikā un vietā.

Nacionālās apvienības pikets iecerēts vienlaikus ar Nila Ušakova atbalstītāju pieteikto mītiņu. Solīts, ka nebūs ne provokāciju, ne skaļu saukļu, kas varētu radīt nekārtības.

Rīgas domes Nacionālā apvienības frakcijas vadītājs Nauris Puntulis norāda: “Protams, tas ir pirmais, kas mūs uztrauc. Esam iecerējuši absolūti miermīlīgu piketu. Bez personīgiem aizskārumiem. Gribam atgādināt par tām Eiropas vērtībām, par kurām viņš iestājas vārdos.”

Savukārt Rīgas domes deputāts Dainis Locis (Nacionālā apvienība) pauž: “Rietumu demokrātiskās tradīcijas ir tādas, ka pašam mēram būtu jāatkāpjas. Ja nedara, mēs gribam nākt talkā, skubināt – esi Rietumu demokrātijai atbilstošs! Ja tas nenotiks, var sekot arī domes atlaišana.”

Piketa ideja nepatīk “Jaunajai Vienotībai”.

“Nacionālā apvienība lej ūdeni uz Ušakova dzirnavām. Nacionālisti man uzbrūk, jo esmu krievs,” norāda Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (“Jaunā Vienotība”).

Ušakova atbalsta piketu aktīvi reklamē Rīgas liftos, par ko pārsteigumu pauduši iedzīvotāji. “Saskaņa” izlikusi reklāmas plakātus 1900 lielā tirāžā. Arī “Facebook” saskaņieši aicina atbalstīt Nilu. Bijušais armijnieks Vitālijs Dubovs, Rīgas domes deputāts, izplatījis kareivīgu aicinājumu “Maskačkas” sportistiem ierasties un atbalstīt mēru. Dubovs, sazvanīts pa telefonu, bija ļoti nerunīgs.

“Jūs paši saprotat, situācija nav viennozīmīga, tur griež informāciju visi, kam vajag. Pievieno adresi, kādu… paši saprotat. Gribas to jautājumu redzēt un attiecīgi pareizi noformulēt,” TV3 Ziņām norādīja Dubovs.

Tā arī Dubovs nekādu ziņu dienas gaitā neatsūtīja. Ceturtdien pašvaldība vērtēs Nacionālās apvienības iesniegumu par piketu. Aizliegt rīkot nedrīkst, bet jautājums, vai atļaus pasākumam notikt vienā laikā un vietā ar “ušakoviešu mītiņu”. Izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) velk paralēles ar 16.marta piketiem. Pie Rīgas domes varētu būt kas līdzīgs. Būs policisti, barjeras.

“Protams, puses būs nodalītas. Nav pieļaujama konfrontācija. Domāsim, kā vislabāk to izdarīt,” pauda Radzevičs.

Pašvaldība, visticamāk, Nacionālās apvienības pārstāvjus uzklausīs ceturtdien.