Urbanovičs: “Saskaņa” centīsies piesaistīt vairākas jaunas “sabiedrībā augstu novērtētas personības”

3 komentāri
Urbanovičs: “Saskaņa” centīsies piesaistīt vairākas jaunas “sabiedrībā augstu novērtētas personības”
Foto: f64

Uz nākamajām Saeimas vēlēšanām partija “Saskaņa” centīsies piesaistīt vairākas jaunas “sabiedrībā augstu novērtētas personības”, intervijā “Neatkarīgajai” stāstījis partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

“Es domāju, ka “Saskaņai” uz šīm vēlēšanām ir labas izredzes paplašināt perimetru – izplesties ar jaunām idejām un jauniem censoņiem, iespējams, iesaistot politikā arī kādu sabiedrībā nozīmīgu personu. Mēs jau esam uzrunājuši vairākas sabiedrībā augstu novērtētas personības. Neatkarīgi no tā, kuri no viņiem beigu beigās būs “Saskaņas” saraksta jaunpienācēji, ar šādu dialogu mēs testējam paši sevi,” izteicies Urbanovičs, gan apgalvojot, ka “tas nav kā sporta komandā, kad tiek nopirkts kāds augstas klases meistars, kas mūsu vietā gūs panākumus. Mums pašiem ir daudz talantīgu cilvēku”.

“Saskaņas” kongresā 26.maijā tikšot aicināti piedalīties ne tikai partijas biedri, bet arī “tie, kam ir sakāms kas kritisks par mums un kuriem ir vīzija, kas būtu svarīgs Latvijai visdažādākajās politikās – no jaunatnes līdz ekonomikai, no starptautiskajām attiecībām līdz izglītībai, no veselības jomai līdz sociālajai aizsardzībai utt”.

“Mēs joprojām uzskatām, ka sabiedriskais miers un saskaņa ir ļoti svarīga. Es uzskatu, ka etniskā miera politika, minoritāšu netracināšanas un neaizvainošanās, bet uz kopdarbu rosinoša politika ir vissvarīgākā no visām Latvijas politikām. Diemžēl “Saskaņai” nav atradušies partneri tā saucamajā latviskās Latvijas politiskā spektra daļā, lai gan mēs neesam pret latvisku Latviju. Mēs vienīgi uzskatām, ka latviska Latvija nav iespējama bez cieņpilnas attieksmes pret visiem, kas ir dzimuši nelatviešu ģimenēs,” turpinājis politiķis.

Urbanovičs izteicies, ka partija uz vēlēšanām neiešot “ar partijas Saskaņa programmu”. “Mēs formulēsim “Saskaņas” pozīciju Latvijai – kas būtu darāms un kas nekādā gadījumā nav darāms. (…) “Saskaņas” partijas programma ir sasaistīta ar Eiropas sociāldemokrātu domām un atziņām. Tās ir universālas un ar laiku īstenojamas arī Latvijā. Taču, kamēr Latvijas ekonomika ievērojami atpaliek no Vācijas, Zviedrijas vai Francija, tikmēr es, būdams pārliecināts par sociāldemokrātisku ideju svarīgumu, saprotu, ka ne visas šīs idejas ir uzreiz realizējams Latvijā. Tās nevajag uzspiest par katru cenu, jo cena var būt pārāk liela – tie ir cilvēku likteņi.”

Urbanovičs arī domā, ka neatkarīgi no augstajiem reitingiem partijai esot ļoti jādomā par “nosacīti jaunu “Saskaņu” – par “Saskaņas” jauno piedāvājumu un arī piedāvātājiem. “Politika ir ļoti personificēta. Lai mums noticētu, ir svarīgs ne tikai tas, kas tiek teikts, bet arī tas, kurš to saka. Ir svarīgi, lai politiķi paši ticētu tam, ko viņi saka, jo to cilvēki ļoti labi jūt.”

Savukārt kā Latvijas valdības politiķu svarīgāko izaicinājumu Urbanovičs nosaucis panākt, lai “Latvija kļūst par Krievijas un ASV dialoga vietu, nevis par Krievijas un ASV izkaušanās vietu, kā tas izskatās pašlaik”.

“Pastāv iespēja, ka uz Sīrijas zemes notiek reāla apmaiņa ar militāriem triecieniem starp NATO un Krieviju. Protams, ir žēl Sīrijas, bet mums ir labāk, ka apmaiņa ar raķešu triecieniem starp Krieviju un ASV notiek tur, nevis šeit. To nevar noliegt, ka Sīrijā viņi savā starpā jau no retorikas ir pārgājuši uz karadarbību un vienā planētas vietā viens otram dod pa mici. Mani tas satrauc tāpēc, ka gadījumā, ja viņi nerimsies, tad, nedod Dievs, kaušanās ģeogrāfija var paplašināties,” sacījis deputāts, “ja Latvijā par to uztraucas, tad vajadzētu uz Latviju aicināt amerikāņus un krievus, lai sāk sarunas. Mums ir vēsturiska pieredze to darīt. Manuprāt, visu Latvijas vēlētāju uzdevums būtu valdībai pieprasīt, lai Latvijas valdība savu ārpolitiku veido tā, lai šeit nekādu kara draudu nebūtu.”