Urbanovičs pārsteigts par steigu, kādā virzīts lēmums par Ādamsona izdošanu apcietināšanai

0 Komentāru
Urbanovičs pārsteigts par steigu, kādā virzīts lēmums par Ādamsona izdošanu apcietināšanai
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs esot pārsteigts par steigu, ar kādu tika virzīts lēmums par Saeimas deputāta Jāņa Ādamsona (S) izdošanu apcietināšanai.

Urbanovičs aģentūrai LETA atzina, ka nav iepazinies ar Ģenerālprokuratūras vēstuli, taču viņu izbrīna un pārsteidz steiga, kā tika iesniegts pieprasījums un sasaukta ārkārtas sēde “kā par kaut kādu bīstamu noziedznieku”.

Turklāt deputātiem nebija iespējas iepazīties ar nepieciešamo informāciju un balsošana bija “uz aklo”, komentēja politiķis.

Urbanovičs vēl vakar, 9. jūnijā, esot saticis Ādamsonu un nekas neesot liecinājis par 10. jūnija notikumiem. Tas esot dīvaini un ir jābūt ļoti nopietniem iemesliem šādai steigai un rīcībai, pauda parlamentārietis.

Kā ziņots, Saeimas vairākums šorīt nolēma izdot deputātu Jāni Ādamsonu (S) apcietināšanai saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā. “Par” viņa izdošanu balsoja 69 deputāti, “pret” – pieci, bet balsojumā atturējās četri politiķi.

Ādamsons sēdes laikā paziņoja, ka nezinot, kas viņam tiek inkriminēts.

Ādamsons darbojas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā un viņam nav Satversmes aizsardzības biroja izsniegta pielaide valsts noslēpumam, noskaidroja aģentūra LETA.

Kā ziņots, Ģenerālprokuratūra Saeimu lūdza piekrist deputāta kratīšanai, aizturēšanai un apcietināšanai.

Lēmuma projektā, ko Saeimas prezidijā iesniedza parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, teikts, ka tas ir par piekrišanu 13. Saeimas deputāta Ādamsona kratīšanai, par kratīšanas veikšanu Saeimas deputāta dzīvesvietā un darba vietā, viņa aizturēšanai, apcietināšanai un citu drošības līdzekļu piemērošanai, kā arī aizturēšanas un kratīšanas rezultātā izņemto priekšmetu apskatei.
0 Komentāru