Urbanovičs neapmierināts par plāniem palielināt SEPLP locekļu atalgojumu

6 komentāri
Urbanovičs neapmierināts par plāniem palielināt SEPLP locekļu atalgojumu
KASPARS KRAFTS, F64

Partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs ir sašutis par koalīcijas deputātu vēlmi paaugstināt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu atalgojumu.

Kā aģentūru LETA informēja partijā, skatoties, cik “neslēpti ciniski valdošā koalīcija cenšas sev bruģēt ceļu uz 14.Saeimu”, Urbanovičam prātā nākot doma: “Savējiem – dāsni, pārējiem – pēc likuma!”

“Ar misijas apziņu un 2368 eiro lielu algu “uz papīra” esot par maz, lai šim amatam atrastu augsti profesionālus kandidātus,” paudis Urbanovičs, piebilstot, ka Saeima jau drīz lemšot par SEPLP locekļu algu palielināšanu līdz 3500 – 3700 eiro uz rokas.

“Tādā veidā mediju pārraugu atalgojums simboliski izlīdzinātos ar vakcinācijas pārraugiem,” ironizējis Saeimas deputāts.

Opozīcijas deputāts pārmeta, ka vēl nesen valdība “piebremzēja medicīnas darbinieku algu reformu”, jo tā esot “izrauta no valsts pārvaldē esošās sistēmas”. Urbanovičs piebilda, ka ārsta vidējā alga pašlaik ir ap 2100 eiro pirms nodokļu nomaksas, un līdz 2025.gadam plānots to kāpināt līdz 3600 eiro.

“Pēkšņais dāsnums pret vēl vārdā nenosauktajiem SEPLP locekļiem gan perfekti ierakstās varas partiju “sistēmā”, kam jānodrošina viņu politiskā izdzīvošana. Visu “lielisko piecinieku” ievilkt nākamajā parlamentā droši vien neizdosies, bet ir taču vērts mēģināt,” izteicies parlamentārietis.

Jau ziņots, ka otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti Kultūras ministrijai (KM) uzdeva sadarbībā ar Valsts kanceleju piedāvāt vairākus atalgojuma palielināšanas variantus SEPLP locekļiem, lai nākamnedēļ deputāti varētu izskatīt iespējas atalgojumu palielināt.

Komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš pauda uzskatu, ka patlaban paredzētais atalgojums – 2368 eiro pirms nodokļu nomaksas jeb no 1700 eiro līdz 2050 eiro “uz rokas” – ir nekonkurētspējīgs un nesamērīgs atalgojums prasītai atbildībai no SEPLP locekļiem.

“Lai piemērotu atalgojumu prasītajam atbildības līmenim”, Saeimas komisijas deputāti uzdeva KM sadarbībā ar Valsts kanceleju piedāvāt dažādus algu palielināšanas variantus. Deputāti sagaida, lai piedāvātie varianti tiktu salīdzināti ar citu līdzīgu institūciju vadības līmeņa algām, proti, lai būtu pievienota informācija, kur vēl šādu algu saņem līdzīgās institūcijās. Kā “griestus” deputāti noteica 3500 eiro padomes locekļiem, bet priekšsēdētājam – 3700 eiro uz rokas.

Pēc tam Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā lems par jaunu atalgojumu SEPLP locekļiem, grozot Atlīdzības likumā atalgojuma koeficientu. Pēc “atalgojuma jautājuma sakārtošanas”, komisijā lems par pieteikšanās termiņa pagarināšanu konkursam uz vietām SEPLP.

Saeimas komisijā tika sniegta informācija, ka no esošajiem astoņiem pretendentiem, septiņi atbilst noteiktajām prasībām SEPLP locekļa amatam.

6 komentāri