Ukrainas premjers: Putins grib pārņemt visu Ukrainu un rada draudus katrai ES valstij

3 komentāri
Ukrainas premjers: Putins grib pārņemt visu Ukrainu un rada draudus katrai ES valstij
LETA

”Bez šaubām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins nav zaudējis savu sākotnējo mērķi. Viņš grib pārņemt visu Ukrainu. Taču virknē lietu viņš ir izgāzies,” ekskluzīvā intervijā raidījumam 900 Sekundes sacīja Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, skaidrojot, kur Ukrainas konfliktā V. Putins ir ”nošāvis greizi”.

“Krievijas prezidenta mērķis ir pārņemt Ukrainu un novilkt jaunas līnijas nekā tās, kas tika novilktas pēc Otrā pasaules kara. Savukārt plāns, kam mēs sekojam, ir padarīt Ukrainu par daļu Eiropas ģimenes. Tie ir Ukrainas cilvēku centieni. Es ļoti ticu tam, ka kopā ar Eiropas Savienību mēs sasniegsim abpusēji izdevīgu veiksmes stāstu,” intervijā telekanālam LNT sacīja A. Jaceņuks.

Pēc Ukrainas valdības vadītāja sacītā, pirmkārt, V. Putins cieta sakāvi, kad Ukrainā tika noturētas brīvas un godīgas prezidenta vēlēšanas, kā arī tad, kad Ukraina īstenoja virkni reformu, kas uzskatāmas par īstu veiksmes stāstu.


Arsēnijs Jaceņuks, Ukrainas premjerministrs:

V. Putins izgāzās, kad Ukraina noturēja brīvas un godīgas parlamenta vēlēšanas. Viņš izgāzās, kad Ukraina parādīja īstu veiksmes stāstu ar reformu plānu ekonomikas pārmaiņām, finanšu sektoram. Viņš izgāzās, jo gaidīja Ukrainas bankrotu, laikā, kad Ukraina veiksmīgi īstenoja šo pārstrukturēšanu. Viņam nesanāca arī īstenot viņa militāro mērķi. [..] Mēs esam vienīgā valsts pasaulē, kas reāli Eiropā cīnās pret krievu – nevis ar kareivīgi noskaņotiem cilvēkiem vai algotņiem – bet īstiem kaujas spēkiem. Un mums tomēr ir izdevies atturēt Krieviju.

Tāpat Ukrainas premjers pauda pārliecību, ka Eiropa patlaban ir vienota. “Eiropas Savienība runās vienā balsī. Tas nav tikai par Ukrainas gadījumu – tas ir par Eiropas projekta nākotni, jo viņi [Krievija – red.] rada draudu ikvienai Eiropas dalībvalstij,” sacīja A. Jaceņuks. Tajā pašā laikā viņš akcentēja, ka “mēs nevarēsim tikt galā bez stingra un reāla atbalsta no Eiropas Savienības un Eiropas institūcijām. Atbalsta politiski, ekonomiski, finanšu ziņā un pat militārā ziņā”.

Viņš tāpat sacīja, ka Ukraina izjūt to, ka Latvija atbalsta ukraiņus politiski un finansiāli. “Mēs tiešām jūtam, ka jūs esat līdzās Ukrainas tautai. Mana vēsts ir – paklau, mums ir jāpaliek vienotiem, mums ir vienāds mantojums, postpadomju mantojums. Jūs zināt, ko nozīmē padomju tanki, mēs zinām, ko nozīmē padomju tanki. Un mēs no tā esam guvuši mācību. Mēs cīnīsimies par mūsu brīvību un tiesībām kopā,” sacīja Ukrainas premjers.

Skaties video!

3 komentāri