“Ūdens liešana, ne pētījums!” OIK komisijā skarbi komentē Ekonomikas ministrijas atbildes uz 3200 lappusēm

Pievienot komentāru
“Ūdens liešana, ne pētījums!” OIK komisijā skarbi komentē Ekonomikas ministrijas atbildes uz 3200 lappusēm
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Parlamentārās izmeklēšanas komisija, kas pēta elektrības Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) afēru, saņēmusi 3200 lappušu biezu skaidrojumu no Ekonomikas ministrijas (EM).

Deputāti gan secina, ka ierēdņu sagatavotajā dokumentā esot pamatīga “ūdens liešana” jeb tukšvārdība. Vismaz divas nedēļas būs nepieciešamas, lai dokumentu izpētītu.

3200 lappušu – tieši tik iespaidīga ir EM atsūtītā atbilde komisijai, kura uzdeva jautājumus par OIK sāgu. Atbilde par OIK licencēm un amatpersonām, kuras pieņēmušas attiecīgus lēmumus, saņemta pagājušās nedēļas beigās. Deputāti daļēji ar to iepazinušies, un pirmie secinājumi ir visai skarbi. Atbildes pēc būtības dokumentu blāķī nav izdevies rast.

Komisijas loceklis Viktors Valainis (ZZS) norādīja: “Šobrīd tās saņemtās atbildes ir ļoti vispārīgas. Tādas, nu… Es saredzu problēmas izpildīt uzdevumu ar tām atbildēm, kādas esam saņēmuši mēneša laikā.”

Savukārt komisijas loceklis Sandis Riekstiņš (JKP) pauda: “Tur ir daudz ūdens liešanas, ne pētījums. Ko ar šo darām? Jautājam vēlreiz, pieņemam, ka nav? Vai ir redzējums, kā ejam tālāk?”

Komisijas vadītāja Krapāne kritizēja Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”), kurš neesot sniedzis atbildes uz komisijas nosūtītajiem jautājumiem. Savukārt Kariņa pārstāvis TV3 Ziņām skaidroja, ka premjeram adresētie jautājumi pārsūtīti EM, kas komisijai atbildējusi.

Pirmdien vienojās, ka divu nedēļu laikā izvērtēs saņemtos dokumentus, kā arī tiks gaidītas EM atbildes uz papildu uzdotajiem jautājumiem. Nākamā sēde plānota 26. augustā.