Turpinās Rīgas mēra vēlēšanas; Zepa izredzes ir minimālas

Pievienot komentāru

Kas turpmāk vadīs Latvijas galvaspilsētu? Rīgas domē pirmdien, 19. augustā, notiek mēra vēlēšanas un pašlaik vēl turpinās Rīgas mēra amata kandidātu – Oļega Burova (GKR) un Viestura Zepa (“Latvijas Attīstībai”) – izjautāšana un debates.

Vienlaikus prognozējams, ka balsojums, visticamāk, pārsteigumus nesagādās un par nākamo Rīgas mēru kļūs partijas ”Gods kalpot Rīgai” politiķis Oļegs Burovs.

Viņš uzrunā domniekiem norādīja, ka pirmie darbi būšot Rīgas budžets un ”Rīgas satiksmes” problēmu risināšana.

“Mums beidzot šodien vajadzētu ievēlēt domes priekšsēdētāju un turpināt normālu darbību. Pats pirmais – mums vajadzēs gatavoties nākamā gada budžetam, tas nebūs vienkārši. Kā arī risināt jautājumu par mūsu kapitālsabiedrību – “Rīgas satiksmi”. Tie ir galvenie darbi,” norādīja Burovs.

Tikmēr Zeps, kurš pārstāv partiju ”Latvijas Attīstībai”, uzsvēra, ka plāno Rīgas struktūrās izskaust favorītismu, veikt revīzijas galvaspilsētas kapitālsabiedrībās un padarīt galvaspilsētu par inovāciju un kultūras centru.

“Es redzu Rīgu kā Latvijas galvaspilsētu, metropoli, kas var veidoties par radošuma un kultūras centru. Dārgie deputāti, aicināšu šodien pieņemt pareizās izvēles un atbalstīt mani šajā balsojumā, un ļaut Rīgai domāt par pārmaiņām,” pauda Zeps.

Zepa izredzes gan ir minimālas. Savukārt Burovs vēl līdz šim rītam nebija sev nodrošinājis partijas ”Saskaņa” deputātu atbalstu. Tomēr ap pusdienlaiku ”Gods kalpot Rīgai” un ”Saskaņas” deputāti satikās, un parakstīja jauno koalīcijas sadarbības līgumu. Līdz ar to – kopā ar septiņiem neatkarīgajiem deputātiem Burovs sev ir nodrošinājis 35 Rīgas domnieku atbalstu. Ar to pietiktu, lai Burovs kļūtu par Rīgas mēru. Vienošanās paredz, ka partijas ”Saskaņa” pārstāve Anna Vladova kļūtu par vicemēri, bet otro vicemēra posteni saglabātu Vadims Baraņņiks no neatkarīgajiem deputātiem.