Turlais būtu gatavs sadarboties ar opozīcijas partijām; tās sadarbības iespēju noraidījušas

Pievienot komentāru

Rīgai ir jauns mērs, – par to ceturtdien vēlu vakarā kļuva Dainis Turlais no “Gods kalpot Rīgai”. Taču drīz pēc viņa ievēlēšanas sašķēlās valdošās partijas “Saskaņa” frakcija, no kuras tika izslēgti četri deputāti, līdz ar to koalīcija zaudējusi vairākumu domē.

Trauslais līdzšinējais “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” 32 balsu pārsvars tagad nokrities uz 28 balsīm. Ja domē darbu neatsāks Mihails Tolstojs, kurš šobrīd ir uz slimības lapas, tad balsu ir vēl par vienu mazāk. Domē kopumā ir 60 deputāti.

Jaunievēlētais mērs LNT Ziņām atzina, – lai nodrošinātu atbalstu saviem lēmumiem, viņš drīzāk būtu gatavs sadarboties ar opozīcijas partijām, nevis ar no “Saskaņas” izslēgto četrinieku. Viņi gan varot turpināt atbalstīt koalīciju. Jau ceturtdien uzrunājot domniekus, Turlais pauda apņēmību opozīcijas priekšlikumus vērtēt pēc būtības, nevis automātiski ignorēt.

“Esmu atvērts pieņemt arī nepopulārus lēmumus, tai skaitā uzņēmumiem, kuros bijušas problēmas, šajās lietās esmu gatavs uz sadarbību. Vēl vairāk, – iespējams, ka to komiteju, kuru es vadīju, varētu vadīt arī opozīcija,” pauda Turlais.

Oficiāli piedāvājumi opozīcijai vēl gan neesot izteikti, taču piektdien, sanākot uz kopīgu tikšanos, tās sadarbības iespēju noraidījušas.