Turlais ārkārtas vēlēšanas neuzskata par pareizu risinājumu

2 komentāri
Turlais ārkārtas vēlēšanas neuzskata par pareizu risinājumu
EDIJS PĀLENS, LETA

Ceturtdien, 20. jūnijā, no amata gāzts galvaspilsētas mērs Dainis Turlais (GKR). Viņš amatā sabija vien trīs nedēļas.

Šī demisija Rīgas pašvaldību iemet vēl lielākā politiskajā haosā. Daļa politiķu cer uz ārkārtas vēlēšanām, taču, – vai tas notiks, joprojām grūti pateikt.

Rīgas domē valdošās koalīcijas šūpošanās sākās, kad ilggadējo galvaspilsētas priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (“Saskaņa”) ievēlēja Eiropas Parlamentā.

30. maijā par jauno galvaspilsētas mēru ievēlēja “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Daini Turlo, tomēr pilnvērtīgi viņš strādāt nevarēja. “Saskaņas” frakcija domē sašķēlās, un no tās izslēdza četru deputātus, kuri tagad kļuvuši par neatkarīgiem domniekiem.

Šķietami nevienā no flangiem neesot vairākumam, opozīcija rosināja uzticības balsojumu Turlajam. Ceturtdien pārsvarā debatēja opozīcijas pārstāvji.

“Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas vadītājs Viesturs Zeps norādīja: “Jaunais Rīgas mērs, kolēģi, ir Ušakova un Amerika ieliktenis. Šajās 15…16 dienās viņš ir parādījis tieši to, kas šeit ir noticis pēdējos desmit gadus. No rīta presē paziņojam vienu, vakarā balsojam par pavisam kaut ko citu.”

Savukārt partijas “Vienotība” Rīgas domes frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis pauda: “Desmit gadus Rīgu ir pārvaldījuši nevis lietpratēji un cilvēki, kuri grib darīt pilsētu labāku, bet Rīgu īstenībā ir pārvaldījuši “PR” speciālisti, kas neko nedara pēc būtības, skalo cilvēkiem smadzenes un tādā veidā turas pie varas, bet, protams, vienā brīdī tas vadzis lūst.”

Galu galā, ar 31 balsi par un 29 pret Turlais amatu zaudēja. Ne visa opozīcija bija vienota, – Turlā palikšanu amatā atbalstīja arī Imants Keišs (JKP).

Pats Turlais pēc balsojuma uzsver, ka neko nevarēja būt darījis citādi šajās trijās nedēļās, taču ārkārtas vēlēšanas neuzskata par pareizu risinājumu.

Tālāk, ja divu mēnešu laikā Rīgai netiks ievēlēts jauns mērs, Saeima būs tiesīga rosināt domes atlaišanu.

Ivo Butkevičs