Trīs pašreizējo ministru krēsli šķobās; kuram ir lielākās izredzes zaudēt amatu?

0 Komentāru
Trīs pašreizējo ministru krēsli šķobās; kuram ir lielākās izredzes zaudēt amatu?
LETA

Īsajā Māra Kučinska valdības pastāvēšanas laikā jau trīs tās ministru vārdi locīti kontekstā ar demisijas prasīšanu, un visnestabilākā šobrīd esot veselības ministra Gunta Belēviča pozīcija, liecina sarunas ar politiķiem un politikas vērotājiem.

Tomēr, par spīti tam, šī vasara, visticamāk, paies bez lielām politiskām kaislībām. Pat, ja kāda ministra krēsls sašūposies, tas saskaņā ar ekspertu un zinātāju prognozēm, notiks tikai rudenī.

Rasnačs, Šadurskis, Belēvičs?

Nacionāļu Dzintars Rasnačs pamatīgi saērcināja liberāļus, cīnoties pret sieviešu tiesības aizsargājošo Stambulas konvenciju. Vienotības Kārlis Šadurskis tikmēr turpina cīņu ar to pašu skolotāju algu reformu, kas uzvarēja viņa priekšteci Mārīti Seili. Savukārt,  “zaļais” Guntis Belēvičs joprojām nespēj draudzīgi sadzīvot ar veselības nozares arodorganizācijām.

Par spīti tam, politiķi prognozē mierīgu vasaru. Tuvojoties rudenim. gan varētu atsākties kaislības. Pirmkārt, sāksies mācību gads, kurā jāstājas spēkā Šadurska skolotāju algu modelim. Otrkārt, Belēvičam un Rasnačam valdībā jāiesniedz rīcības plāni attiecīgi obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanai un maksātnespējas jomas sakārtošanai. Visi šie notikumi var kalpot ministra gāšanai, tomēr nekur nav teikts, ka tā tam jānotiek.

Piemēram, politikas vērotājs Māris Zanders nedomā, ka kāda ministra krišana šobrīd būtu neizbēgama. Ja tomēr tā notiks, visdrošākais par savu krēslu varot būt Šadurskis, jo skolotāju algu reformu atlikt vairs nevarot. Tāpat arī Rasnača nomaiņa esot maz ticama, vienkārši tāpēc, ka Nacionālajai apvienībai būtu grūti atrast jaunu kandidātu viņa amatam. Tikmēr Belēviča iespējas saglabāt amatu esot salīdzinoši zemākas.

“Ja mēs ticam nostāstiem, pats ļoti lauzis savu ceļu uz šo posteni pat pretēji partneru vēlmēm. Līdz ar to es nedomāju, ka ZZS teiks, ka šis ir labākais ministrs un citu – nē,” pauž Zanders.

Tas saskan arī ar politiķu neoficiāli teikto, ka veselības ministram nespējot uzlabot savu popularitāti, paša partija varētu viņu upurēt uz stabilitātes altāra. Zaļzemnieku līderis Augusts Brigrmanis gan noliedz iespēju mainīt ministrus.

Augusts Brigmanis:

Vai šie jautājumi ietekmēs ministru atrašanos amatos? Es domāju – neietekmēs. Viņi paliks tur un strādās. Es vienmēr esmu tāda viedokļa piekritējs, ka ministra noņemšana no amata vienu vai otru problēmu neatrisinās. Nu noņēma Straujuma Matīsu – nu ko, ta visi ceļi tika noasfaltēti, salaboti?

Māra Kučinska valdība tika apstiprināta šī gada 11. februārī.

Foto

Video

0 Komentāru