Trešdien pilnvaras noliks kultūras ministre Dace Melbārde

2 komentāri
Trešdien pilnvaras noliks kultūras ministre Dace Melbārde
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Pēc nepilnu sešu gadu ilga darba kultūras ministres amatā trešdien pilnvaras noliks Eiropas Parlamentā ievēlētā Dace Melbārde (NA).

Pagaidām vienīgais kandidāts uz vakanto kultūras ministra posteni ir Nacionālās apvienības (NA) virzītais operdziedātājs Nauris Puntulis, par kura atbalstu Saeimā balsojums gaidāms tuvāko nedēļu laikā.

Savukārt, aizvadot savu pēdējo darba dienu amatā, Dace Melbārde otrdien norādīja, ka no amatā padarītā visvairāk lepojas ar izveidoto programmu “Latvijas Skolas soma”, bet par lielāko izaicinājumu uzskata nozarē strādājošo algu palielināšanu. Šo jautājumu par prioritāti izvirzījis arī iespējamais nākamais kultūras ministrs Puntulis.

Šobrīd skaļi iebildumi pret Puntuļa kandidatūru no politiķiem neizskan un premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) norādījis, ka Puntulis tikšanās laikā ar valdības veidotājiem atstājis labu pirmo iespaidu. Rīgas domes deputāts Nauris Puntulis balsojumu par viņa apstiprināšanu amatā sagaida jūlija otrajā nedēļā.

Jāpiebilst, ka Puntulis LNT raidījumā “900 sekundes” jau paziņojis, ka ir vairāk nekā pārliecināts par viņa kandidatūras atbalstīšanu.

Lasi vēl: Puntulis: Man nav sajūtas, ka mani varētu neievēlēt kultūras ministra amatā noņemt.