Komentāri
Topošās valdības prioritātes – tautsaimniecība, ģimene, drošība
Foto: LETA

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas topošās valdības prioritāte būs tautsaimniecības izaugsme, ģimenes un indivīda labklājība, kā arī valsts drošība, teikts valdības deklarācijas projektā, kuru šodien topošā koalīcija apsprieda ar sociālajiem partneriem.

Oficiālajā dokumentā valdība plāno iekļaut ambiciozus mērķus. Taču ir arī atšķirības – deklarācijai, līdzīgi kā Satversmei, būs preambula.

”Preambulā vai priekšvārdā būs noteikti konkrēti mērķi ar konkrētiem skaitļiem, kādiem sešiem, ko mēs gribam sasniegt četros gados. Piemēram, iekšzemes kopprodukts – būs noteikts ļoti, ļoti ambiciozs. Es pat baidos teikt – sasniegt 5% izaugsmi gadā. Tas varētu būt ne jau nākamgad, bet 2016. gadā,” saka Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Tikmēr sociālajiem partneriem nav būtisku iebildumu par deklarācijas tekstu. Tas iespēju robežās saskanot ar priekšvēlēšanu solījumiem. Pagaidām izskan vēlme precizēt atsevišķas deklarācijas detaļas vai arī padarīt teju divdesmit lapaspušu garo dokumentu iedzīvotājiem daudz saprotamāku.

Tagad topošie koalīcijas partneri precizēs deklarācijas projektu, bet pilns tā teksts publiski būs pieejams un tiks parakstīts pirms valdības apstiprināšanas, kas plānota 5. novembrī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl