Tas ir noticis! Saeima apstiprinājusi nākamā gada budžetu!

4 komentāri
Tas ir noticis! Saeima apstiprinājusi nākamā gada budžetu!
LETA

Saeimas deputāti jau vairākas stundas aktīvi sprieduši par nākamā gada valsts budžetu un to pavadošo likumu paketi, kas pirmdienas vakarā ticis pieņemts galīgajā lasījumā. Galvenās debates izvērtās ap priekšlikumu palielināt nodokļu slogu dažādiem pakalpojumiem un darbaspēkam. Pozīcija  opozīcijas kritiku gan centās notušēt ar labo darbu uzskaitījumu un uzlabojumiem.

Vienreiz gadā Saeimas un valdības ministriem darba diena ir garāka nekā parastiem darbaļaudīm. Tas ir valsts budžeta pieņemšanas galīgajā lasījumā laiks.

“Par”, “pret” vai “atturos” pogu tautas kalpiem šodien bija vairāk nekā tūkstoš reižu – tik daudz priekšlikumu mainīt valsts “naudas ceļus” tika saņemti.

Visai vienmuļo procesu atdzīvināja opozīcija, kas nenogurstoši pārmeta valdošajiem dažādu nodokļu celšanu, sākot ar akcīzi degvielai, beidzot ar tā dēvēto solidaritātes nodokļa ieviešanu lielo algu saņēmējiem.

Skaties foto!

Lai parādītu savu skepsi pret pēdējo, Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līderis Mārtiņš Bondars piedāvāja solidaritātes nodokli pārdēvēt par Vienotības nodokli. Bondars, kurš iepriekš budžetu kritizēja ar kurpi rokās, aicināja nodokļu slogu nevis palielināt, bet samazināt bagātniekiem, kuri gadā nopelna vairāk nekā miljons eiro. Ierisinājums izsauca sašutumu vētru no valdošo politiķu puses.

Dažādo “par”, “pret”, “atturos” vidū arī par 600- 700 eiro tika palielinātas ministru un arī svarīgāko Saeimas deputātu algas.

Plašāk par budžeta pieņemšanas līkločiem uzzini šajā sižetā!

 

4 komentāri