To, ka premjera amata kandidāte Āboltiņa “prot sarunāt”, atzīst pat viņas oponenti

Komentāri

Solvitas Āboltiņas vārds pēdējās dienās bijis, iespējams, visvairāk izrunātais ne vien politiskajās, bet pat sadzīviskajās sarunās. Vienotība visai savādā formā viņu nominējusi, vienlaikus vēl oficiāli tomēr nevirzot ietekmīgākajam amatam valstī – Ministru prezidentam. Šāda taktika, visticamāk, izvēlēta, lai Āboltiņa iegūtu laiku savu pretinieku pārliecināšanai.

Pie Saeimas uzstādītā eglīte mānīgi liek domāt par kluso un mierīgo Ziemassvētku laiku, taču tur iekšā patiesībā aktīvi tiek veidota valdība – process, kas pēdējo divu gadu laikā notiek jau trešo reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc tam, kad oficiāli Zolitūdes traģēdijas, bet nenoliedzami arī koalīcijas domstarpību dēļ lēmumu demisionēt 2013. gadā pieņēma Valdis Dombrovskis, jauna premjera meklējumi gadu mijā kļuvuši gandrīz par tradīciju. Vienotība bijusi premjera partija turpat septiņu gadu garumā. Loģisks bija solis, ka tā nosauc arī nākamo premjeru, taču Solvitas Āboltiņas vārds koalīcijas partneriem nāca kā pārsteigums.

Foto

“Manuprāt, izskatās pēc tā, ka lēmums pieņemts, apzinoties, ka nekļūs par premjeri. Strādāt ar NA un Āboltiņa par premjeri – tie ir savstarpēji izslēdzoši jēdzieni, un vairākums Vienotībā to apzinās,” teic Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Ne tik kategoriski, tomēr arī negatīvi pret tieši Āboltiņu kā premjeri noskaņojusies arī Zaļo un Zemnieku savienība, kas sajutusi iespēju pati tikt pie ietekmīgākā krēsla valstī, kam līdztekus tradicionāli nāk arī finanšu portfelis.

“No cilvēkiem, ko ikdienā satieku, neesmu saņēmis mandātu strādāt Ābotliņas valdībā. Man tāda mandāta nav. Es ļoti labi Āboltiņu saprotu. Ja nav partijā atbalsta, jāsaprot, kas ir ar, kas pret. Uzticības balsojums pašai Āboltiņai. Konstatēt, kas ar mani, kas nav, un ceļi šķiras,” viņš saka.

Abu koalīcijas partneru šķietami stingro “nē” Vienotībā gan vismaz publiski neuzskata par šķērsli. Āboltiņa pati kolēģiem iesaka ievilkt elpu un visu mierīgi apdomāt. Viņu gatava atbalstīt pat partijas iekšējā opozīcija. “Latvijas politiskā tradīcijā ir vairākas lietas – cietas nostādnes mēdz mainīties un Āboltiņa māk sarunāt. Pieļauju, ka prakse, kad izdevies kaut ko sarunāt, liks argumentus galdā, kas pārliecinās kolēģus,” teic vieno no Āboltiņas opozicionārēm Vienotībā, Ilze Viņķele.

Politologs Juris Rozenvalds ir pārsteigts par pieredzējušā politiskā spēka rīcību. Viņš uzskaita pēdējo laiku kļūdas – pašiem savas premjeres gāšanu, Kozlovska kandidatūras anulēšanu un personīgo ambīciju iešanu pretrunā partijas interesēm.

“Vienotība ir ļoti grūtā situācijā. Nav bijis plāna B, kampaņa, kas nāca no iekšienes pret Straujumu, nebija pārdomāta, kas notiek pēc tam. Šajā situācijā Solvitas Āboltiņas valdība nav neiespējama, bet maz ticama,” teic Rozenvalds. Arī Saeimā deputāti smaida – jauna valdība būs, bet kurš stāvēs tās priekšgalā uzzināsim vien pēc gadu mijas.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl