Tiesa vērtēs, vai Straujuma nav pārkāpusi aģitācijas kārtību

Komentāri
Tiesa vērtēs, vai Straujuma nav pārkāpusi aģitācijas kārtību
Foto: EPA/LETA

Otrdien, 16. decembrī, tiesa skatīs administratīvā pārkāpuma lietu pret Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu par aģitācijas kārtības pārkāpšanu.

Runa ir par viņas izteikumiem vēlēšanu dienā, kur viņa sacīja “Vienotība uzvarēs. Es ticu, ka Saskaņas centrs tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo ir svarīga drošība mūsu valstī. Man personīgi nav pārliecības par Saskaņas centru un Latvijas neatkarību”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

L. Straujuma arī sacīja, ka viņai šķietot nepieņemami Saskaņas paziņojumi, ka tā joprojām sadarbojas ar partiju Vienotā Krievija un ka Vladimirs Putins ir labākais Krievijas prezidents, kāds bijis. Iepriekš L. Straujuma, komentējot iespējamo tiesvedību, norādīja, ka mēs dzīvojam tiesiskā un demokrātiskā valstī, kur ikvienam ir tiesības uz viedokļa un vārda brīvību. Valdības vadītāja arī piebilda, ka ”situācijas izvērtējums ir atbildīgo iestāžu kompetencē”.

Līdzīga tiesa gaidāma arī Nilam Ušakovam, kurš pēc policijas domām, sociālajos tīklos ievietojis informāciju ar aicinājumu balsot par 11. sarakstu – partiju Saskaņa.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu fiziskajām personām paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 eiro.

Lasi vēl