Tiesa noraida “Saskaņas” kandidātu prasību rīkot atkārtotu balsošanu divos Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos

1 komentārs
Tiesa noraida “Saskaņas” kandidātu prasību rīkot atkārtotu balsošanu divos Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Administratīvā apgabaltiesa noraidījusi divu “Saskaņas” deputāta amata kandidātu pieteikumu par atkārtotas balsošanas sarīkošanu divos Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos, aģentūru LETA informēja tiesā.

Sūdzībā, kuru Administratīvajā apgabaltiesā iesniedza divi “Saskaņas” deputāta amata kandidāti, bija prasīts uzlikt pienākumu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) izsludināt atkārtotu balsošanu Rīgas pilsētas 97. un 144.vēlēšanu iecirknī.

Spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā tā pasludināšanas brīdī.

Lasi vēl: CVK: Kopumā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās par nederīgām atzītas 847 aploksnes

Kā ziņots, tiesa pirmdien taisīja spriedumu līdzīgā lietā, kas bija ierosināta pēc politiskā spēka “Jaunā saskaņa” pieteikuma. Izskatot “Jaunās saskaņas” pieteikumu, tiesa to daļēji apmierināja un uzdeva CVK nodrošināt balsu pārskaitīšanu 74.vēlēšanu iecirknī, 97.vēlēšanu iecirknī un 144.vēlēšanu iecirknī, pieskaitot šajos iecirkņos par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes.

Četru partiju politiķi sūdzības par vēlēšanu rezultātiem iesniedza, jo Rīgas vēlēšanu iecirknī Puškina licejā tika atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevarēja ieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Savukārt Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā šādas aploksnes bijušas 208. Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām.

Savukārt 74.Rīgas vēlēšanu iecirknī, kas atradās Mākslinieciskās jaunrades centrā Andreja Saharova ielā 35, vēlēšanu dienā daļai vēlētāju esot izsniegti vēlēšanu biļeteni ar iepriekšējās balsošanas zīmogiem. Tādi bijuši 34 biļeteni.

Visus šos gadījumus pārbauda Valsts drošības dienests.