Tiesa noraida Eigima sūdzību par VVC lēmumu sodīt politiķi par vāju valsts valodas lietojumu

3 komentāri
Tiesa noraida Eigima sūdzību par VVC lēmumu sodīt politiķi par vāju valsts valodas lietojumu
IVARS SOIKĀNS, LETA

Daugavpils tiesa Preiļos ir noraidījusi bijušā Daugavpils mēra Riharda Eigima (“Mūsu partija”) sūdzību par Valsts valodas centra (VVC) pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā par viņa valsts valodas prasmēm, aģentūru LETA informēja Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.

Tiesa nosprieda atstāt negrozītu VVC direktora Māra Baltiņa lēmumu un VVC Valodas kontroles departamenta Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vecākās inspektores Karolas Maškovas lēmumu, ar kuru Eigimam piemērots naudas sods 290 eiro apmērā par valsts valodas nelietošanu profesionālo un amata pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā. Tiesa nosprieda Eiguma sūdzību noraidīt.

Spriedumu var pārsūdzēt Latgales apgabaltiesā desmit darba dienu laikā.

Eigims aģentūrai LETA pauda, ka, visdrīzāk, spriedumu pārsūdzēs, taču pašlaik gala lēmumu vēl nav pieņēmis. Pēc viņa teiktā, tiesas sēdē no VVC pārstāvja izskanējis, ka Eigima latviešu valodas prasmes neesot nemaz tik sliktas.

Eigims iesniedzis VVC sūdzību par pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu. Sūdzību par administratīvā pārkāpuma lietā pieņemtu lēmumu vispirms izskata iestādē, pēc tam – tiesā divās instancēs.

Savukārt VVC prasības pieteikumu par Daugavpils deputāta mandāta anulēšanu tiesā sniegs pēc tam, kad būs stājies spēkā galīgais lēmums par viņa valsts valodas lietojumu.

Saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā noteikto VVC ir pienākums iesniegt tiesā prasības pieteikumu par deputāta pilnvaru anulēšanu, ja atkārtoti tiek konstatēts, ka deputāta valsts valodas zināšanas neatbilst Ministru kabineta noteiktajam prasmes līmenim. VVC ir konstatējis, ka Eigims nelietojot valsts valodu augstākā līmeņa otrajā pakāpē.

3 komentāri