Tiem Vienotības deputātiem, kas neatbalstīs Āboltiņu ceļā uz premjera krēslu, nāksies frakciju pamest

13 komentāri
Tiem Vienotības deputātiem, kas neatbalstīs Āboltiņu ceļā uz premjera krēslu, nāksies frakciju pamest
LETA

Partija Vienotība grasās tikt skaidrībā ar saviem deputātiem premjera meklējumu sakarā. Proti, pēc Ziemassvētkiem viņiem būs jābalso “par” vai “pret” Solvitu Āboltiņu kā nākamo premjeri. Tas parādīs, cik liela patiesībā ir Vienotības frakcija Saeimā, saka Āboltiņa, pieļaujot, ka frakcija sašķelsies. 

“Nevajag ielaist naidu un aizvainojumu tik dziļi, ka tas kļūst par tādu galveno vadmotīvu, pēc kura pieņemt lēmumus,” tā pauda Āboltiņa.

Tikmēr Vienotības vadība uzskata, ka tiem Vienotības deputātiem, kuri neatbalstīs Āboltiņu, frakciju nāksies pamest.


Kārlis Šadurskis:

Ja kāds no deputātiem neatbalsta savas partijas vadītu valdību, ja ir šāda prezidenta nominācija, nu tad, manuprāt, tas ir medicīnisks gadījums. Tiem Vienotības deputātiem, ja kāds tāds būs, kas neatbalstīs savu valdību, tā ir automātiski paša aiziešana no frakcijas.

Tikmēr vairāki tā dēvētie “Vienotības opozīcijas” deputāti pauž neizpratni par šādu kārtību. “Tā ir ļoti savdabīga izpratne par vēlētu demokrātiju. Mēs nedzīvojam monarhijā, kā arī pati Āboltiņas kundze ļoti pareizi norādīja, un šeit nevar būt runas par bezierunu atbalstu kādam kandidātam. Tie draudi, kas ir faktiski draudi par tādu izslēgšanu, par it kā nepaklausību vai viena līdera bezierunu neakceptēšanu, manuprāt, ir nepieņemami. Jo vienīgais, ko mēs lūdzam, uz ko mēs aicinām, ir atklātu sarunu par optimālo koalīcijas modeli,” tā pauda Ilze Viņķele.

Jau vēstīts, – valdības veidošanā, kurā Raimonds Vējonis pavēra ceļu visām Saeimas partijām nosaukt savu nākamā premjera kandidātu, vecās koalīcijas “mazie brāļi” – Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība šonedēļ ieturēja stratēģisku pauzi, tomēr vispirms nogaidot, ko darīs Vienotība. Kamēr tika sagaidīts partijas frakcijas un valdes lēmums šim amatam oficiāli virzīt Solvitu Āboltiņu, kuru “nacionāļi” jau nodēvēja par “nepatīkamu pārsteigumu”, no Reģionu apvienības paguva izstāties Arturs Kaimiņš, protestējot pret partijas spices gatavību strādāt Āboltiņas valdībā, bet pēc šā lēmuma Vienotības valdi pameta Ilma Čepāne.

Skaties video!