1 komentārs

Jaunā valdība nav jauna, – tā visbiežāk Māra Kučinska izveidoto Ministru kabinetu raksturo sabiedrības viedokļu līderi. Kāpēc tā un vai šī būs valdība, kas Latviju vedīs uz tās simtgadi?

Sagurums un jaunu ideju trūkums, – tie bija iemesli, kas visbiežāk tika minēti par pamatu Laimdotas Straujumas valdības maiņai. Tomēr tagad reti kurš tic, ka Māra Kučinska valdības darba stils būs kardināli citādāks.

Uz to norāda arī filozofs Igors Šuvajevs: “Nu miroņus restartēt…. Zināt ir tāds teiciens par mirušiem – vai nu labu, vai neko. Iespējams, ka vēl nav miruši, lai gan varbūt jau ir miruši, gan jau kaut ko nomuļļās viņi.” Tie paši vēži tikai citā kulītē. Šo sakāmvārdu citē teju visi aptaujātie.

“Par Kučinska kungu atkal nav sajūta, ka būtu reformas, milzīgas pārmaiņas. Ir ļoti pieredzējis politiķis, kas ir mācējis dažādos vējos, dažādos ūdeņos izdzīvot un vienmēr palikt zirgā. Domāju ne tikai man tā sajūta ir – nu tā kā ir bijis apmēram, tāpat arī būs, kas patiesībā ir ļoti skumji,” saka bijušais LU rektors Mārcis Auziņš.

Foto

M. Auziņš norāda, ka šādu situāciju mēs varētu atļauties tad, ja nebūtu vajadzīgas reformas, piemēram, augstākajā izglītībā un zinātnē Latvija dramatiski atpaliekot no tuvākajiem kaimiņiem.

Par reformām, kuras gaida arī veselības aprūpe, runā arī viens no vadošajiem Latvijas onkologiem Jānis Eglītis: “Es biju gaidījis daudz vairāk jaunas seju, bet nu diemžēl liekas, ka tā nav jauna valdība, tie ir pieredzējuši varbūt politiķi, kas ir bijuši jau iepriekšējās valdībās. Protams, ir atsevišķi no viņiem, kas ir cerīgi un daudzsološi, bet ir arī tādi, kur laiks rādīs, kā viņi tiek galā ar savām kompetencēm.”

Tikmēr ar cerībām uz jauno izglītības un zinātnes ministru raugās Iveta Ratnīka. Kārlis Šadurskis esot kritiski izteicies par tā dēvētajiem tikumības grozījumiem, kuru dēļ skolotāja saņēma neoficiālu aizrādījumu par Agneses Krivades dzejoļa izmantošanu mācību stundā. Tomēr ir lietas, kas jau tagad vieš bažas.

“Mēs esam ļoti ezotēriski, jo, ja piedēvē IzM mērķi laimīgu skolēnu, nevis konkurētspējīgu skolēnu, tad tā ir ezotērika. Jo kas gan ir šī laime?”

Vai Māra Kučinska valdība ir tā, kurai Latvija būtu jāieved simtgadē, viedokļi ir dažādi. Turklāt daudzi nemaz netic, ka laikā līdz apaļajai jubilejai nepiedzīvosim kārtējo valdības maiņu.

Tikmēr pagaidām lielākās bažas turpina sagādāt iespēja, ka jaunajā valdībā virsroku pār darāmajiem darbiem turpinās ņemt savstarpējie un arī iekšējie partiju ķīviņi.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl