Tērauda: No ES atveseļošanās fonda nozīmīgu finansējumu veltīsim sociālās nevienlīdzības mazināšanai

3 komentāri
Tērauda: No ES atveseļošanās fonda nozīmīgu finansējumu veltīsim sociālās nevienlīdzības mazināšanai
IEVA LENIŠA/LETA

Pārstrādātajā plānā Latvija no Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanās un noturības mehānisma (ANM) līdzekļiem vairāk naudas paredzējusi sociālās nevienlīdzības mazināšanai, kas vērtējams pozitīvi, sola Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP).

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, komisijas priekšsēdētāja norāda, ka ir nepieciešams sociālās noturības veicinošajos pasākumos iesaistīt biedrības, nodibinājumus un sociālos uzņēmējus. Komisijas deputāti šodien sēdē sprieda par ANM Latvijas plāna pilnveidoto versiju, ko 20.aprīlī skatīja valdībā.

“Atveseļošanās fonds Latvijai sniegs atbalstu sešās jomās – klimata pārmaiņās un vides ilgtspējā, digitālajā transformācijā, nevienlīdzības mazināšanā, veselībā, ekonomikas transformācijā un produktivitātes reformā, kā arī likuma varas stiprināšanā,” norādīja Tērauda.

Politiķe apgalvoja, ka fonda plāns tagad sagatavots maksimālajam pieejamajam naudas apjomam un no 1,65 miljardiem palielināts līdz 1,82 miljardiem eiro. Tērauda pauda, ka atbildīgajām iestādēm joprojām nepieciešams uzlabot savstarpējo sadarbību šī plāna īstenošanā.

Arī veselībai paredzēts finansējums, kas “ir svarīgi visai veselības aprūpes sistēmai un jo īpaši šobrīd, kad saskaramies ar Covid-19 nestajiem izaicinājumiem”, pauž Eiropas lietu komisijas vadītāja. “Tāpat izceļams arī plānotais būtiskais finansējums digitalizācijā un inovācijās,” norādīja komisijas priekšsēdētāja, akcentējot, ka modernizācija un digitālo prasmju attīstība ir uz nākotni un valsts izaugsmi vērsts ieguldījums.

Galvenās izmaiņas projektā paredz lielāku atbalstu privātajam sektoram un sociālās noturības elementu un klimata ambīciju stiprināšanai, šodien deputātiem sacīja finanšu ministra Jāņa Reira (JV) padomnieks Ints Dālderis (JV).

Lai novērstu Covid-19 pandēmijas radīto kaitējumu ekonomikai un sociālajai jomai, kā arī aizsargātu un radītu jaunas darbavietas, Eiropas Komisija (EK) ieviesusi Eiropas atveseļošanās plānu. Tā mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, īpaši, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku. Šis atbalsts Latvijai ir ļoti nozīmīgs krīzes radīto sociālo un ekonomisko seku mazināšanai ilgtermiņā, norādījusi Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

Atveseļošanās fonds ir jauna, EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildu 2021.- 2027.gada plānošanas perioda ES daudzgadu budžetam. Fonda līdzekļi Latvijai varētu būt pieejami šā gada otrajā pusē, liecina FM informācija.

3 komentāri