Tavars: ZZS šajās vēlēšanās ir jāuzvar pilnīgi visi

13 komentāri

Zaļo un zemnieku savienība rudenī paredzētajās Saeimas vēlēšanās premjera postenim virzīs pašreizējo valdības vadītāju Māri Kučinski. Tas paziņots Latvijas Zemnieku savienības kongresā, kurā atklāti ar “zaļo zemnieku” Saeimas vēlēšanu sarakstu līderi. Valdošā partija aicina neticēt jaunveidoto politisko spēku solījumiem, un tā vietā paļauties uz pārbaudītām vērtībām.

Lai gan uz kongresu pulcējās Latvijas Zemnieku savienība, klātesoši bija arī pārstāvji no Latvijas Zaļās partijas un citām organizācijām, kuras visas kopā veido Latvijā valdošo politisko apvienību – Zaļo un zemnieku savienību. Politiskā spēka līderi nosprauduši mērķi uzvarēt rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, lai turpinātu vadīt valdību.

“Mēs esam kā stabils, uzticams kuģis, kas droši virzās uz priekšu, neskatoties uz pretestību, mūsu politisko oponentu liktajiem šķēršļiem. Mēs saglabāsim savas varas pozīcijas,” sacīja Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

”ZZS šajās vēlēšanās ir jāuzvar pilnīgi visi. Ne tikai visas latviskās partijas, bet arī ”Saskaņa”. ZZS ir jāiegūst vairāk nekā 30 vietas nākošajā parlamentā,” sacīja Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Veselas četras Saeimas vēlēšanas pēc kārtas, kopš 2006. gada, ZZS premjera amatam bija konsekventi virzījusi Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Šogad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās šo tradīciju lauzīs.

”Mūsu Ministru prezidenta amata kandidāts, skaidru un gaiši jāpasaka no šīs tribīnes, ir Māris Kučinskis, šeit viņš ir zālē,” norādīja Brigmanis.

ZZS gan nav apdalījusi Lemberga partiju ”Latvijai un Ventpilij”, kuras biedriem tikušas augstas vietas Saeimas vēlēšanu sarakstos. Saeimas deputāts Gundars Daudze būs pirmais numurs ”zaļo zemnieku” vēlēšanu sarakstā Kurzemē, bet cita Ventspils partijas biedre, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola būs saraksta līdere Rīgā.

Zemnieku savienības vadītājs Augusts Brigmanis startēs ar pirmo numuru Zemgalē, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Latgalē, un premjers Kučinskis būs Vidzemes saraksta līderis. Priekšvēlēšanu laikā, kad sarosījušies Saeimā nepārstāvētie politiskie spēki, Ministru prezidents aicināja paļauties uz pašreizējiem valsts vadītājiem.

”Saeimas vēlēšanu tuvošanās ir pamudinājusi dažādus politiskus dīvaiņus, kuri alkatīgi meklē savu vietu uz Latvijas politiskās skatuves. Tomēr ir lietas, kas iepriecina. Visi šie dīvaiņi lamā un apsaukā ZZS. Kāpēc lamā? Tāpēc, ka redz spēku un pārliecību, par kuru paši vien var sapņot,” uzskata Kučinskis.

Valdošās partijas sāncenši nereti izteikuši prognozi, ka pēc vēlēšanām Zaļo un zemnieku savienība varētu veidot valdību kopā ar krievvalodīgo vēlētāju atbalstīto ”Saskaņu”. ”Zaļo zemnieku” apvienības vadītājs šodien jau kārtējo reizi paziņoja, ka tas tā nebūs.

”Pavisam skaidra vēsts ZZS vēlētājiem – mēs esam gatavi sadarboties koalīcijā ar visiem politiskajiem spēkiem, izņemot ”Saskaņu”. Es aicinu izbeigt spekulācijas par šo jautājumu,” sacīja ZZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Zemnieku savienība šodien apstiprināja jaunu partijas programmu ar 100 punktiem, kā arī pieņēma rezolūcijas, kurās apņemoties panākt elektrības rēķinu samazināšanu un Latvijai izdevīgākus Eiropas Savienības finansējuma saņemšanas nosacījumus.

13 komentāri