Tapis likumprojekts, kas Latvijā liegtu valkāt ”burkas”

2 komentāri
Tapis likumprojekts, kas Latvijā liegtu valkāt ”burkas”
FOTO: Flickr

Latvijā ir jāaizliedz atrasties publiskās vietās ar aizklātu seju, – to paredz piecu Latvijas Reģionu apvienības deputātu izstrādātais likumprojekts.

Tā mērķis ir, ņemot vērā Eiropā aizvien pieaugošo patvērumu meklētāju skaitu, no kuriem liela daļa ir musulmaņi, jau laikus parūpēties par sabiedrisko kārtību un drošību Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par sejas aizklāšanu publiskā vietā personai tiktu piemērots naudas sods, par kura apjomu būtu jālemj, grozot Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Atļauts aizklāt seju būtu tikai tām personām, kurām to prasa darba veikšana vai dienesta pienākumu pildīšana. Tāpat aizliegums nedarbotos sportā, mākslā un tradicionālajos kultūras svētkos. Likumprojekta autori norāda, ka Eiropā jau vairākās valstīs ir aizliegts publiskās vietās nēsāt apģērbu, kas aizklāj seju, piemēram, Francijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Turklāt arī Eiropas Cilvēktiesību tiesa esot norādījusi, ka šis aizliegums ir likumīgs, jo balstīts kopīgā iedzīvotāju līdzāspastāvēšanas idejā. Saeima tiek lūgta par likumprojektu lemt jau tuvākajā tās sēdē, lai jaunā kārtība varētu stāties spēkā nākamā gada 1. janvārī.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl