Tapis likumprojekts, kas Latvijā liegtu valkāt ”burkas”

2 komentāri
Tapis likumprojekts, kas Latvijā liegtu valkāt ”burkas”
FOTO: Flickr

Latvijā ir jāaizliedz atrasties publiskās vietās ar aizklātu seju, – to paredz piecu Latvijas Reģionu apvienības deputātu izstrādātais likumprojekts.

Tā mērķis ir, ņemot vērā Eiropā aizvien pieaugošo patvērumu meklētāju skaitu, no kuriem liela daļa ir musulmaņi, jau laikus parūpēties par sabiedrisko kārtību un drošību Latvijā.

Par sejas aizklāšanu publiskā vietā personai tiktu piemērots naudas sods, par kura apjomu būtu jālemj, grozot Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Atļauts aizklāt seju būtu tikai tām personām, kurām to prasa darba veikšana vai dienesta pienākumu pildīšana. Tāpat aizliegums nedarbotos sportā, mākslā un tradicionālajos kultūras svētkos. Likumprojekta autori norāda, ka Eiropā jau vairākās valstīs ir aizliegts publiskās vietās nēsāt apģērbu, kas aizklāj seju, piemēram, Francijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Turklāt arī Eiropas Cilvēktiesību tiesa esot norādījusi, ka šis aizliegums ir likumīgs, jo balstīts kopīgā iedzīvotāju līdzāspastāvēšanas idejā. Saeima tiek lūgta par likumprojektu lemt jau tuvākajā tās sēdē, lai jaunā kārtība varētu stāties spēkā nākamā gada 1. janvārī.

2 komentāri