2 komentāri

Māris Kučinskis, uzrunājot Saeimu, nesolīja veikt straujas revolucionāras pārmaiņas. Bet vienlaikus viņš akcentēja, – nedrīkst pieļaut, ka Latvija tiek raksturota ar vārdiem “sastingums” vai “stagnācija”. Lūk, ko topošais premjers sacīja, deputātus aicinot atbalstīt viņa izveidoto valdību.

“Daudzas neatliekami darāmās lietas visiem jums ir labi zināmas. Ir valdības deklarācija, ir ministri, ir darbi. Es gribu, lai šī valdība baidītos no neizpildītiem solījumiem un neizdarītām lietām. Ceru uz koalīcijas partneru – Vienotības, Nacionālās apvienības, Zaļo Zemnieku savienības – drosmi būt šajā valdībā! Pats uz savu arī! Opozīcija, zinām un novērtējam, ka esat līdzās. Aicinu Saeimu atbalstīt jauno valdību!” sacīja Māris Kučinskis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Debatēs piedalījās galvenokārt opozīcijas deputāti. Nākamajai valdībai viņi veltīja asu kritiku un pauda šaubas, vai līdzšinējie ministri jaunajā valdībā kļūs spējīgāki un varošāki.

“Tā ir tā pati valdība, saplēsta un neveiksmīgi salīmēta krūze. Jo nekas jau nav mainījies, izņemot atsevišķas personālijas,” teic Saskaņas deputāts Valērijas Agešins.

“Vai tiešām ministru rokādes no vienas ministrijas uz otru iepūtīs dzīvību valdības vārgajās miesās? Diez vai. Uz tādiem līdzekļiem necerēja pat padomju laikā. Tad ministrus, kas “nevilka”, pazemināja, piemēram, par muzeju direktoriem. Jēgas tāpat nebija, bet vismaz jācieš mazākam darbinieku skaitam,” saka No Sirds Latvijā pārstāvošā Inguna Sudraba.

Foto

M. Kučinskim arī nācās uzklausīt pārmetumus par saistību ar tā dēvētajiem oligarhiem.

“Andris Šķēle ieveda Māri Kučinski Latvijas politikā. Pēc tam savu karjeru Māris Kučinskis turpināja Aināra Šlesera aizvējā. Bet nu jau vairākus gadus Māris Kučinskis ēno Aivaru Lembergu. Un nekas neliecina par to, ka Māris Kučinskis ir spējīgs stāvēt uz savām kājām. Un teikšu vēl vairāk – kopš dienas, kad Māris Kučinskis… vārds ir izskanējis kā premjera kandidāts, politiskajā kapsētā ir sākusies rosība,” norāda Latvijas Reģionu apvienības pārstāvis Mārtiņš Bondars.

Uz pārmetumiem topošais premjers no Saeimas tribīnes neatbildēja. Liekot lietā tautas teicienus, vārdus viņa aizstāvībai sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis: “Man kā zemniekam to der pateikt: Cāļus skaita rudenī. Un kā saka: Sijāsim graudus no pelavām, un lai paliek tikai graudi.”

Balsojums pārsteigumus nenesa. Māra Kučinska valdība tika atbalstīta ar 60 koalīcijas deputātu balsīm, bet “pret” balsoja 32 opozīcijas deputāti.

Sēžu zāli jaunais premjers pameta ar kuplu ziedu klēpi un savā pirmajā preses konferencē akcentēja, ka jaunā valdība strādās kā vienota komanda un no ministriem tiks prasīta aktīva, uz rezultātu vērsta rīcība.

“Ļoti iespējams, varbūt šobrīd kāds domā par to, ka, nu, labi – viņš parunāja, parunāja, tagad ievēlēs, varēšu gulēt tālāk. Es dodu garantijas, neviens no viņiem gulēt nevarēs. Tas ir skaidrs – mierīgi, nedomājot par to, ka būs jāatskaitās par darbu,” teic jaunais premjers.

Video

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Man nepatik Bondara kareivigums, kas robežojas ar naidu.Pasam ari ir grēcini-kad Kaiminš piedzēries krogā plātijās ar deputāta apliecību, aizstavēja ar putam uz lūpam, kad vinš aizrādija par pielīšanu S.Āb.,bija pavisam citāda reakcija.Citam katru putekliti redz, pasam ari plankumu diezgan.
  • Nu re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl