Sveicam! Vējonis amatā pavadījis tieši pusgadu!

5 komentāri

Tieši pusgadu amatā pavadījis devītais Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Šajā laikā viņš būtiski audzējis sabiedrības pozitīvo vērtējumu par sevi, sniedzoties pat līdz Vairas Vīķes-Freibergas līmenim.

Vējonim vairākas reizes nācies uzņemties aktīvu lomu politiskajos procesos. Kad partijas nespēja vienoties par patvēruma meklētāju uzņemšanu, viņš uzdeva ātrāk izstrādāt plānu bēgļu uzņemšanai. Budžeta veidošanas procesā pēc Vējoņa iesaistīšanās tika nolemts atlikt kritizēto pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu kultūras pasākumiem. Savukārt tagad prezidents uzņēmies iniciatīvu premjera nominēšanā, jo partijas pašas to nav spējušas izdarīt.

Foto

Vējonis šajā laikā nācis klajā arī ar savu pirmo likumdošanas iniciatīvu. Tās mērķis ir uzlabot valsts reaģēšanas spējas militāra apdraudējuma gadījumā. Savukārt no Saeimas pieņemtajiem likumprojektiem viņš izbrāķējis un atgriezis atpakaļ grozījumus, kas attiecas uz radio raidīšanu valsts valodā. Prezidents izveidojis arī jaunu komisiju, kas nodarbojas ar tiesiskās vides jautājumiem.

Taču, visticamāk, plašāka sabiedrība visspilgtāk atceras viņa pirmās runas pirmo frāzi – ”Laikam no sākuma jāierauj”. Vējonis bijis pamanāms arī publiskos pasākumos – piemēram, Skolēnu dziesmu svētkos viņš ieradās tautastērpā un ir piedalījies arī basketbola spēlēs. Vējonis izcēlās arī ar to, ka prezidentūras sākumā izlēma palikt dzīvot Ogres dzīvoklī. Tiesa, šogad viņš tomēr pārcelsies uz Jūrmalas rezidenci, un drīzumā gaidāma arī darba telpu pārcelšana uz Rīgas pili.

Video

TOP komentāri

 • es
 • Hara
  +2 +2 0

  Hara

  Ko? Pietuvojies Vairas Vīķes Freibergas līmenim?:O Paātrinājis bēgļu uzņemšanas plāna izstrādi? Jūs ņirgājaties?:O Apaļa nulle mums prezidenta vietā!
 • inguna
  +1 +1 0

  inguna

  Muļķības, labs prezidents!
  Viņš jau nav pieclatnieks lai visiem patiktu.
  man patīk, vienkāršs , cilvēcisks.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl