Komentāri

Atzīmējot prezidentūras sākumu, pie Gaismas pils šodien svinīgi tiks pacelti Eiropas Savienības un visu dalībvalstu karogi, bet turpmākā pus gada laikā mūsu valstī norisināsies aptuveni 200 dažādi pasākumi, tostarp Austrumu partnerības samits un Digitālā asambleja.

Viens no svarīgākajiem notikumiem prezidentūras laikā būs Austrumu partnerības samits, kas gaidāms maijā. Tajā tiks spriests par ciešāku sadarbību ar tādām valstīm kā Baltkrievija, Ukraina, Moldova, Azerbaidžāna, Gruzija un Armēnija.

Savukārt jūnijā Rīgā notiks ikgadējais nozīmīgākais Digitālās programmas Eiropai pasākums – Digitālā asambleja. Pasākumā apspriedīs panākumus informācijas tehnoloģiju plašākā izmantošanā.

Īpaši citu pasākumu starpā Ārlietu ministrija izceļ arī Āzijas un Eiropas valstu izglītības ministru sanāksmi, uz kuru aprīlī pulcēsies vairāk nekā 50 valstu izglītības ministri.

Oficiālā prezidentūras atklāšana notiks šīs nedēļas beigās ar koncertu Nacionālajā operā. Tajā tiks atskaņots speciāli radīts komponista Ērika Ešenvalda jaundarbs Pēc negaisa. Nedēļas beigās Rīgā tiks atklāts arī Eiropas Attīstības gads – tas veltīts Eiropas savienības sniegtajai palīdzībai mazāk attīstītām valstīm visā pasaulē.

Visa prezidentūras pusgada laikā Latvijā notiks dažādu nozaru Eiropas savienības ministru sanāksmes, kā arī ekspertu diskusijas, piemēram, par dzimumu līdztiesību, klimata politiku, intelektuālā īpašuma aizsardzību, muitas jautājumiem, e-veselību. Paredzēta arī plaša kultūras programma – ap 200 pasākumiem Latvijā un ārvalstīs. To skaitā ir klasiskās mūzikas koncerti, Latvijas Kino dienas, baleta izrādes un arī izstādes.

Vairāk uzzini video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl