Šuplinska pieļauj iespēju pārsūdzēt regulējumu, ar kuru Muižnieks kļuvis par rektora pienākumu izpildītāju

6 komentāri
Šuplinska pieļauj iespēju pārsūdzēt regulējumu, ar kuru Muižnieks kļuvis par rektora pienākumu izpildītāju
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Domas par to, vai valstij vajadzētu turpināt tiesāties ar šobrīd jau Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītāju Indriķi Muižnieku, valdībā dalās.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzskata, ka vajadzētu koncentrēties uz augstākās izglītības sistēmas pārvaldes reformu, nevis tiesāšanos.

Premjers šobrīd gaida, kādu tālāko rīcības plānu piedāvās izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) pēc Administratīvās rajona tiesas lēmuma uz laiku līdz galīga sprieduma pieņemšanai apturēt valdības rīkojumu par Muižnieka neapstiprināšanu rektora amatā un norādīja, ka tas pirmšķietami ir prettiesisks.

Tomēr Šuplinska pieļauj iespēju pārsūdzēt tiesas noteikto pagaidu regulējumu, ar kuru Muižnieks kļuvis par rektora pienākumu izpildītāju. Ministre nekomentēja premjerministra vēlmi tiesāšanos neturpināt, jo grib šo jautājumu nepastarpināti pārrunāt ar pašu valdības vadītāju.

“Ja jau tiesa vienā instancē konstatē, ka mēs neesam pieņēmuši atbilstošu lēmumu, mums nevajadzētu koncentrēties un uzstāt uz savu taisnību, paildzināt tiesvedību, bet meklēt, kā mēs varētu savus resursus veltīt tur, kas sabiedrībai ir nozīmīgi. Sabiedrībai tiesas process nav vēlams un nozīmīgs. Juristi pirms šī lēmuma teica, ka ir 5% ka vispār var tikt atbalstīta šī konkrētā prasība par pagaidu noregulējuma atjaunošanu,” norādīja Šuplinska.

Vaicāta, vai joprojām uzticaties saviem juristiem, viņa atbildēja: “Jā.”

Otrdien valdība aiz slēgtām durvīm atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos paskaidrojumus Administratīvajai rajona tiesai Muižnieka lietā. Īpašo viedokli arī, līdzīgi kā jautājumā par Muižnieka neapstiprināšanu amatā, pauda partijas “KPV LV” ministri. Tikmēr Saeimas opozicionāri – Zaļo un zemnieku savienība – sākusi vākt parakstus, lai prasītu Šuplinskas demisiju.

6 komentāri