10 komentāri
Sudraba vēršas Ētikas komisijā par Kaimiņa mudinājumu viņu apcietināt
LETA

Parlamentārietis Artuss Kaimiņš (KPV LV) ar dažādiem izteikumiem, tostarp mudinājumu apcietināt kolēģi, ir pārkāpis Saeimas deputāta Ētikas kodeksu, uzskata parlamentāriete Inguna Sudraba (NSL), pret kuru bija vērsti Kaimiņa izteikumi.

Ar attiecīgu iesniegumu par Kaimiņa četriem izteikumiem Sudraba ir vērsusies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, lūdzot izvērtēt šos iespējamos Ētikas kodeksa pārkāpumus. Politiķe šajā dokumentā ir pievienojusi izrakstus no parlamenta sēžu stenogrammām par Kaimiņa izteikumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas diskusijās par Sudrabas atsaukšanu no “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas Kaimiņš norādīja, ka izmeklēšanas komisija ir pieņēmusi galaziņojumu, ko paši izmeklētāji-deputāti nav lasījuši. Politiķis arī aicināja Sudrabu izvēlēties sodu, iespējams, Iļģuciema cietumu, norādot, ka, viņaprāt, politiķe ir jāapcietina par viņas darbu komisijā.

Sudraba Ētikas komisijai norāda, ka Kaimiņš ar šiem izteikumiem esot pārkāpis ētikas kodeksa normu, ka deputāts izvairās no vārdiem, kas var būt aizskaroši.

Deputāts citā sēdē ir norādījis, ka politiķe pirms trīs gadiem esot pieņēmusi “pareizticību, lai dabūtu krievu balsis”. Sudraba vērš uzmanību, ka ar šiem vārdiem Kaimiņš esot pārkāpis citu normu, ka deputāts respektē cilvēktiesības un neizmanto atsaukšanos uz oponenta reliģisko pārliecību.

Tāpat politiķe uzskata, ka Kaimiņš būtu pārkāpis nosacījumus, ka parlamentārieši balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju, kā arī godprātīgi ievēro deputāta svinīgajā solījumā pausto apņemšanos. Šos principus viņš neesot ievērojis, debatēs pieļaujot iespēju, ka Sudraba nonāks “Latvijas gāzes” sastāvā, jo viņa strādā “grūtu darbu”. Reizē Kaimiņš vaicāja kolēģei, vai tas esot bijis tā vērts.

Sudraba arī norāda, ka Kaimiņš esot pārkāpis Ētikas kodeksu, jo, izsakoties par komisijas konsultantu Aldi Alliku un ekspertiem Aivaru Borovkovu un Āriju Meikališu kontekstā ar politiķi Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”), viņš nav ievērojis likuma nosacījumu, ka advokātus nedrīkst identificēt ar viņu klientiem.

Kā ziņots, “Oligarhu lietas” parlamentārā izmeklēšanas komisija secināja, ka tā dēvētajās “oligarhu sarunās” var saskatīt valsts sagrābšanas pazīmes, jo atsevišķos jautājumos ir apspriestas darbības, kas var liecināt par valsts varas kā instrumenta izmantošanu personiskā ekonomiskā labuma gūšanai.

Jau vēstīts, ka parlamentārā izmeklēšanas komisijas darbības laikā Kaimiņš pret to pauda kritisku attieksmi, norādot, ka ar Lembergu vai viņa ģimeni ir saistīti četri cilvēki, kas piedalās “Oligarhu lietas” parlamentārajā izmeklēšanā, un tā vērtējama kā ņirgāšanās un “spļaušana sejā vēlētājiem”. Savukārt pašam deputātam tolaik tika pārmesta korumpētība.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

 • Vadims Kislovs
  +8 +8 0

  Vadims Kislovs

  Ja ne sroku tad izsvießanu no visiem ieñemamiem noteikti jo tà izgàzt lietu uz ko cerèja visa tauta turklàt apmaksàta par nodokĺnaudu var tikai personu kurai tàds rezultàts bij apmaksàts
 • +7 +6 -1

  Sudrabas k-dzes atrašanās Saeimas namā jau ir aizskaroša,- tad kur vērsties mums!!!
 • Ētiķis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl