Sudraba atkārtoti ievēlēta par NSL priekšsēdētāju

8 komentāri
Sudraba atkārtoti ievēlēta par NSL priekšsēdētāju
Foto: f64

Ingunas Sudrabas savulaik dibinātā partija “No sirds Latvijai” (NSL) nonākusi krīzē. Vai partijai ir plāns kā atgūt vēlētāju uzticību, un vai politiskais spēks vēlēšanās startēs ar savu sarakstu vai arī apvienībā ar citām partijām?

Partijas ”No sirds Latvijai” kongress sestdien notika Bauskas novada Grenctālē. Tikko kā par nodomu teikt ardievas politikai paziņojis viens no atpazīstamākajiem politiskā spēka biedriem – Saeimas deputāts un bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris: “Ieguldot darbu politikā, gribas redzēt arī rezultātu. (LNT: Pašlaik neredzat?) Kūtris: Nē.”

Pirms četriem gadiem Inguna Sudraba bija Latvijas politikas uzlecošā zvaigzne. Savukārt tagad viņas dibinātais politiskais spēks ”No sirds Latvijai” ir nonācis kraha priekšā. Partijas Saeimas frakcija ir izšķīdusi, savukārt partijas reitings ir nokritis zem 1%.”

“Mums nav nekāda partija jāglābj,” – tā atbildēja Sudraba uz jautājumu vai viņai ir plāns, kā izglābt NSL.

Sudraba vienlaikus atzina, ka pastāv iespēja nākamajā Saeimā neiekļūt. Uzrunā biedriem viņa gan uzsvēra, ka partija ir stipra un pašpietiekama, tāpēc šogad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, visticamāk, NSL startēs ar atsevišķu sarakstu, nevis apvienībā ar citiem politiskajiem spēkiem.

”Mēs spējam un protam startēt 13. Saeimas vēlēšanās vieni paši. Bez stutēm un citiem palīglīdzekļiem. Katram dzīvam veidojumam ir sava sudraba stīga, kas to vieno ar debesīm, ar valgmes aku, ar dzīvības avotu, vienalga kā mēs to nodēvējam. Mūsu sudraba stīga ir stingra un dzīva,” sacīja politiķe.

Arī citu partijas biedru runās izskanēja uzmundrinājumi un mēģinājumi iedvesmot sabiedrības uzticību zaudējušās partijas biedrus.

”Mums ir jānosaka mode. Lai visi tie pārējie pepiņi skrien mums pakaļ. Un tādēļ mēs uzvarēsim. Kaut arī visi ņirgājas – mazs, tur, kas tur. Bet es ticu Dievam, es ticu Latvijai, arī Dāvids izgāja viens pret Goliātu un viņš viņu sasita,” teica NSL valdes loceklis Gints Gābers.

Tikmēr kritiku izpelnījās trīs Saeimas deputāti – Silvija Šimfa, Ringolds Balodis un Arvīds Platpers – kuri ievēlēti no partijas saraksta, taču politisko spēku pameta, šādi izjaucot ”No sirds Latvijai” frakciju Saeimā. ”Mūsu partija ir kuģis, jo pirmkārt mums ir buras, un otrkārt no mums ir aizbēgušas žurkas,” sacīja NSL valdes loceklis Normunds Grostiņš.

Par spīti neapskaužamajai situācijai, kādā viņas vadībā nonākusi partija, Sudraba šodien bija vienīgā kandidāte uz NSL vadītāja amatu, un saņēma biedru atbalstu. “Es esmu nonākusi pie secinājuma, ka gandrīz viss ir darīts pareizi,” norādīja Sudraba.