Saeimas debatēs uzstājās jaunievēlētie deputāti; Viņķele piedāvā Kaimiņam sniegt konsultācijas

0 Komentāru
Saeimas debatēs uzstājās jaunievēlētie deputāti; Viņķele piedāvā Kaimiņam sniegt konsultācijas
FOTO: LETA

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas vadībā darbu turpina septiņi līdzšinējie ministri. Edgars Rinkēvičs, Rihards Kozlovskis, Anrijs Matīss, Raimonds Vējonis, Jānis Dūklavs, Uldis Augulis un Dace Melbārde.

Seši ir jauni ministri – par finanšu ministru kļuvis Jānis Reirs, Dana Reizniece-Ozola ir ekonomikas ministre, Kaspars Gerhards – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, Dzintars Rasnačs – tieslietu ministrs. Izglītības ministre ir bezpartejiskā Mārīte Seile, kurai tāpat kā veselības ministram Guntim Belēvičam nav pieredzes ne parlamenta, ne valdības darbā. Laimdota Straujuma par savas otrās valdības sastāvu šodien runāja līdzībās.

Laimdota Straujuma norāda, ka jaunā komanda ir papildināta ar svaigām asinīm, bet komandas mugurkauls paliek.

Šos vārdus Straujuma teica pēc tam, kad kopā ar koalīcijas partiju līderiem un ministra amata kandidātiem bija parakstījusi koalīcijas līgumu un valdības deklarāciju.

Tad sekoja uzticības balsojums Saeimas ārkārtas sēdē. Aicinot balsot par jauno valdību, Straujuma debates atklāja ar tautas dziesmu.

Lai paustu attieksmi pret nākamo valdību, Saeimas debatēs pirmo reizi uzstājās jaunievēlētie deputāti, kuriem vēl jāmācās, kā reaģēt uz saucieniem no zāles.

Koalīcijas deputāti aicināja izteikt uzticību valdībai, bet opozīcija kritizēja valdības deklarāciju, to uzskatot par vāji izstrādātu dokumentu.

Uzticība jaunajai valdībai tika izteikta pēc debatēm gandrīz trīs stundu garumā.

0 Komentāru