Straujumas ēra premjeres amatā ir noslēgusies; turpmāk viņa darbosies Saeimā

Komentāri

Demisionējusī premjerministre Laimdota Straujuma aizvadījusi pēdējo valdības sēdi, tādējādi ievadot ilggadējās premjera partijas Vienotība dominēšanas beigas Latvijas politikā. Zaļo un zemnieku savienības politiķis Māris Kučinskis valdības vadības grožus no Straujumas pārņems ceturtdien, kad plānots uzticības balsojums Saeimā. Kā Straujuma aizvadījusi pēdējo sēdi?

Laimdotas Straujumas valdības pēdējā sēde notiek, kad aprit divi mēneši, kopš septītajā decembrī viņa paziņoja par atkāpšanos no amata. Pēdējo reizi vadot sēdi, viņa ministriem pateicās par darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es gribētu pateikt paldies, jums visiem, ministri, par to komandas izjūtu, ko tiešām izjutu. Un es ceru, ka katrs no jums izjuta. Reizēm mums bija jautājumi, kas radīja spriedzi. Varbūt spriedzi savstarpējo, bija diskusijas, bet kopumā mēs esam tikuši galā ar jautājumiem. Un jaunajai valdībai atstājam jautājumus, kurus mēs paši arī būtu gājuši uz priekšu un risinājuši,” teic demisionējusī premjere.

Runājot par mantojumu, ko Straujuma atstājusi nākamajai valdībai, viņa kā galvenos turpmāk darāmos darbus minēja veselības obligātās apdrošināšanas ieviešanu, nodokļu politikas pārskatīšanu un iestāšanās sarunu noslēgšanu, lai Latvija pievienotos attīstīto valstu klubam – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā. Savukārt iespēju vadīt Eiropas Savienības prezidentūru Straujuma nosauca par viņas Ministru kabineta privilēģiju, kādas jaunajai valdībai nebūs.

Foto

Līdz ar demisionējušo premjerministri no darba valdībā atvadās vēl tikai viena ministre – Mārīte Seile. Izglītības ministre atzīst, ka šai dienai ir sagatavojusies, jo jau pagājušā gada nogalē Vienotība, kuras pārraudzībā ir izglītības nozare, bija skaidri likusi saprast, ka nevēlas ļaut viņai turpināt darbu.

No līdzšinējiem ministriem savus portfeļus jaunajā valdībā saglabās astoņi. Darbu turpinās vēl trīs ministri, taču jaunā amatā. Aptaujātie sola strādāt ar jaunu enerģiju un nākt ar jaunām idejām, kā to novēlējusi Straujuma.

Plānots, ka Māra Kučinska valdība Saeimā tiks apstiprināta ceturtdien. Toni izpildvarā turpmāk noteiks ne vairs ilggadējā premjera partija Vienotība, bet Zaļo un zemnieku savienība, kas līdz šim valdību vadījusi tikai vienu reizi, kad premjers bija Indulis Emsis.

Līdz ar pilnvaru nodošanu Mārim Kučinskim Laimdota Straujuma darbu turpinās Saeimā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl