Straujumai draud administratīvā atbildība par Saskaņas kritizēšanu vēlēšanu dienā

0 Komentāru
Straujumai draud administratīvā atbildība par Saskaņas kritizēšanu vēlēšanu dienā
FOTO: LETA

Valsts policija (VP) sākusi administratīvo lietvedību par premjerministres Laimdotas Straujumas (V) izteikumiem vēlēšanu dienā pret partiju Saskaņa.

VP preses pārstāvis Dairis Anučins norāda, ka VP ir sākta administratīvā lietvedība par Straujumas paziņojumu. Šobrīd tiek veikta pārbaude par iespējamu aģitācijas kārtības pārkāpšanu, un pēc apstākļu izvērtēšanas policija izlems, vai Straujuma ir saucama pie administratīvās atbildības.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu fiziskajām personām paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām sodu līdz 1200 eiro. Likums paredz, ka vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācija.

Ministru kabineta iekārtas likumā teikts, ka neatkarīgi no politiskās atbildības valdības loceklis par savu rīcību ir atbildīgs arī saskaņā ar krimināltiesisko, administratīvo vai civiltiesisko atbildību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem.

“Vienotība uzvarēs. Es ticu, ka Saskaņas centrs tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo ir svarīga drošība mūsu valstī. Man personīgi nav pārliecības par Saskaņas centru un Latvijas neatkarību,” Straujuma 4. oktobrī – vēlēšanu dienā – pēc nobalsošanas paziņoja žurnālistiem.

Viņai šķietot nepieņemami Saskaņas paziņojumi, ka tā joprojām sadarbojas ar partiju Vienotā Krievija un ka Vladimirs Putins ir labākais Krievijas prezidents, kāds bijis.

Straujuma, komentējot iespējamo tiesvedību, norāda, ka mēs dzīvojam tiesiskā un demokrātiskā valstī, kur ikvienam ir tiesības uz viedokļa un vārda brīvību, informēja premjerministres pārstāve Signe Znotiņa-Znota. Svarīgi, lai šā vārda brīvība neaizskartu valsts suverenitātes pamatus, uzskata premjerministre. “Situācijas izvērtējums ir atbildīgo iestāžu kompetencē,” piebilst valdības vadītāja.

Jau ziņots, ka Saskaņa jau vēlēšanu dienā paziņoja, ka tās juristi vērsīsies tiesībsargājošās institūcijās ar prasību izvērtēt premjerministres paziņojumu par to, ka Saskaņa apdraud Latvijas neatkarību.

Tāpat policija veic pārbaudi par Rīgas mēra un Saskaņas līdera Nila Ušakova Facebook profilā ievietoto informāciju ar aicinājumu balsot par Saskaņu.

Vēlēšanu dienā policija saņēma informāciju par to, ka vietnē Facebook Nila Ušakova profilā ievietota informācija ar aicinājumu balsot par 11. sarakstu. Par šo faktu policijā ir sākta pārbaude, kuras laikā pārbaudīs, vai ir pamats uzsākt administratīvo lietvedību un kādu saukt pie administratīvās atbildības.

0 Komentāru