Straujumai divkosīga attieksme – Āboltiņa varētu būt ministre, Druviete nē

1 komentārs
Straujumai divkosīga attieksme – Āboltiņa varētu būt ministre, Druviete nē
Foto: EPA/LETA

Neraugoties uz faktu, ka gan Solvita Āboltiņa, gan Ina Druviete ir saņēmušas daudz svītrojumu vēlēšanās, Laimdota Straujuma neizslēdz, ka S. Āboltiņa varētu ieņemt ministra amatu, Bet I. Druviete – nē. Jānorāda, ka abas politiķes no vēlētājiem ir saņēmušas ievērojamu skaitu svītrojumu.

Intervijā TV3 raidījumam premjerministre Laimdota Straujuma norādīja, ka viņa un partija Vienotība ir gatava strādāt kopā ar līdzšinējiem koalīcijas partneriem, tāpēc šim nolūkam izveidota darba grupa, kuras sastāvā ir arī vēlēšanās izsvītrotā Solvita Āboltiņa.

Vaicāta, vai tas būtu korekti, ja Solvita Āboltiņa strādās pie nākamās koalīcijas un valdības izveides, Straujuma nekā nosodāma šajā faktā nesaredzēja. Tāpat arī tika uzdots jautājums vai līdzšinējā premjere aicinātu Āboltiņu, neraugoties uz daudzajiem svītrojumiem vēlēšanās, savā ministru kabineta sastāvā. Straujuma nespēja skaidri noformulēt viedokli, tomēr neizslēdza, ka Āboltiņa varētu ieņemt kādu ministra amatu. Tajā pat laikā viņa izslēdza iespēju, ka darbu varētu turpināt līdzšinējā izglītības ministre Ina Druviete. Kā iemeslu līdzšinējā premjere minēja daudzos svītrojumus vēlēšanās.

Laimdota Straujuma īoaši izcēla Solvitas Āboltiņas pienesumu Vienotības iekļūšanai Saeimā. ”Vienotībai ir papildus trīs vietas salīdzinot ar iepriekšējiem Saeimas vēlēšanu rezultātiem. Tas ir panākums un mēs to cieši saistām ar Solvitas Āboltiņas ieguldījumu. Katrā gasdījumā valde viņai ir izteikusi atbalstu un nedomājam sasaukt ārkārtas kongresu un izteikt neuzticību Solvitai Āboltiņai.

1 komentārs