Straujuma vēlētos, lai viņas darbu turpina Kozlovskis

Pievienot komentāru
Straujuma vēlētos, lai viņas darbu turpina Kozlovskis
AFP/LETA

“Viņš pierādījis, ka grūtos brīžos ir gatavs uzņemties atbildību,” tā pauda demisionējusī ministre Laimdota Straujuma, norādot, ka labprāt redzētu iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski premjera krēslā. Straujuma pauda, ka viņa Kozlovskī redz cilvēku, kurš varētu turpināt viņas iesāktos darbus.

Iepriekš L. Straujuma norādīja, ka demisionēs brīdī, kad redzēs, ka valstī ir cits, labāks risinājums. Atbildot uz LNT Ziņu jautājumu, kas ir šis labākais risinājums, ja reiz L. Straujuma nolēmusi atkāpties no amata, viņa atbildēja: “Es nosaucu cilvēku, kuru labprāt redzētu kā Ministru prezidentu,” piebilstot, ka Kozlovska kandidatūra ir labākais risinājums.

Viņa argumentēja, ka R. Kozlovskis ir pierādījis sevi dažādās sarežģītās situācijās un “grūtos brīžos ir gatavs uzņemties atbildību”.

Demisionējusī premjere Kozlovski kā nākamo valdības vadītāja kandidātu ieteiks un atbalstīs arī Vienotības valdes sēdē, norādot, ka Kozlovskis ir “cilvēks, kas nepozē jauki žurnālistiem, bet viņam ir rīcība”.

Iekšlietu ministra R. Kozlovska kā iespējamā premjera amata kandidāta uzvārds izskanēja jau pagājušajā nedēļā. Saeimas kuluāros tieši Kozlovski kā piemērotāko premjera amatam apspriedušas arī ZZS un Nacionālā apvienība. Tikmēr Vienotības vadība vēl pagājušajā nedēļā nesaskatīja jēgu Straujumu aizstāt ar Kozlovski, jo abu darba stilu uzskatot par līdzīgu.

Tāpat L. Straujuma pauda, ka jaunajam valdības sastāvam ir jābūt zināmam jau šogad. Straujuma žurnālistiem akcentēja, ka viņas lēmums par demisiju bija pārdomāts, jo valdībai esot bijis nepieciešams “restarts”.

Jau vēstījām, ka Kozlovski par piemērotāko premjera amata kandidātu uzskata ZZS, un arī Nacionālajai apvienībai nav iebildumu pret iekšlietu ministra kandidatūru Ministru prezidenta amatam.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinājis partijas nevilcināties ar jaunās valdības veidošanu. Jau tuvākajā laikā prezidents sāks konsultācijas ar partijām, lai uzklausītu to redzējumu par jauno koalīciju un premjera amata kandidātiem, vēsta LNT Ziņas.