2 komentāri

Latvijai ir jāpalielina aizsardzības budžets, jo naudas neieguldīšana drošībā noved pie ļoti drūmām sekām. Tā šodien sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga pēc tikšanās ar premjerministri Laimdotu Straujumu. Ar valdības vadītāju bijusī prezidente ne vien apsprieda aktuālos tematus, bet arī sniedza psihologa padomu.

Tradicionāli ik trešdienu notiek Valsts prezidenta un premjerministres tikšanās. Tomēr šodien Laimdota Straujuma nevis devās pie Andra Bērziņa, bet tikās ar bijušo prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarunai sākotnēji bija paredzēta stunda, taču tā izvērtās gandrīz divu stundu garumā. Apspriesto tematu loks plašs, ieskaitot situāciju Ukrainā, kas aktualizējusi arī to, cik naudas Latvija atvēl aizsardzībai. Lai gan valdība tikko kā apņēmusies izpildīt NATO prasību aizsardzības budžetu palielināt līdz diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta nevis 2020. gadā, kā ierakstīts likumā, bet divus gadus ātrāk – tātad 2018. gadā, bijušās prezidentes ieskatā, šis mērķis būtu jāsasniedz vēl straujāk.

”Ja man būtu teikšana, es darītu to vēl ātrāk. Jā, to visi saprot, ka naudas nav, bet tas ir ļoti bīstami – neieguldīt naudu drošībā noved pie ļoti drūmām sekām. Mēs to redzam Ukrainā un mēs to redzam citur. Tas nav luksuss. Tā ir nepieciešamība, tiešām nepieciešamība,” norādīja eksprezidente.

Vēl viens aktuāls temats ir Valsts prezidenta vēlēšanas, kas notiks šovasar. Vaira Vīķe-Freiberga pauda cerību, ka ievēlēts tiks vispiemērotākais kandidāts.

Eksprezidente sacīja, ka viņu neviena partija nav aicinājusi kandidēt. Vienlaikus viņa atgādināja, ka prezidentes amatā ir bijusi divus termiņus pēc kārtas, tāpēc tas esot noiets etaps.

”Es astoņus gadus nokalpoju par prezidenti, man šķiet, ka godīgi un strādīgi. Ilgāk par jebkuru citu prezidentu Latvijas vēsturē. Man šķiet, ka es savu pienākumu pret valsti īstenībā esmu jau izpildījusi un tagad, kā teikt, peldu citādos ūdeņos,” piebilda Vīķe-Freiberga.

Bijusī prezidente arī izteica dažus ieteikumus Straujumai, kurai papildu slodzi prasa Latvijas prezidentūra, viens no tiem – taupīt spēkus, kā to darījis Vīķes-Freibergas mātes brālis, kurš bijis čempions soļošanā.

Viņas padomi acīmredzot bijuši noderīgi, jo premjere pauda vēlmi ar eksprezidenti tikties regulāri.

TOP komentāri

  • Esmu
    +1 +1 0

    Esmu

    artavu drošībā varētu sākt ar pašu VVF atsakoties no lux auto,kuru uztur un iegādājas no aizsardzības budžeta.Vēl uzjautrina fakts,ka Straujuma sev atradusi psihoterapeiti Freibergas personā,tad jau tie ''plašie'' ūdeņi ir beigušies te pat vien Liepājā
  • Vai

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl