7 komentāri
Straujuma: Taisnīgi būtu vispirms palielināt līdz 200 eiro lielās pensijas
Foto: LETA

Sociāli taisnīgi būtu vispirms palielināt pensijas, kas ir līdz 200 eiro mēnesī lielas, šodien tiekoties ar vairākām senioru organizācijām, norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Kā informēja premjerministres preses sekretāre Aiva Rozenberga, Straujuma šodien tikās ar Rīgas Aktīvo senioru aliansi, Latvijas Senioru aliansi un Latgales reģionālo Senioru apvienību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarunā premjerministre pievērsa uzmanību arī pensiju jautājumam, atzīmējot, ka pārrunās ar Saeimas Sociālo lietu komisiju ir panākta abpusēja izpratne, ka jāpalielina līdz 200 eiro lielās pensijas.

Senioru apvienības arī akcentēja, ka neatbalsta Latvijas Pensionāru federācijas akciju par parakstu vākšanu, paužot pārliecību, ka tā nav pragmatiska virzība uz pensionāru stāvokļa uzlabošanu saistībā ar budžeta iespējām.

Tikšanās laikā apvienību pārstāvji arī uzrunāja Straujumu par iespēju izveidot sociālo kompetenču centru, kas palīdzētu risināt dialogu ar tiem cilvēkiem, kas neatrodas darba tirgū – senioriem, jauniešiem, daudzbērnu ģimenēm, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Sarunā tika meklēti risinājumi, kā senioru organizācijas, kas jau šobrīd daudz dara šī dialoga labā, varētu vēl plašāk iesaistīt darbā ar dažādām sabiedrības grupām.

Apvienību pārstāvji uzsvēra, ka ir nepieciešams dialogs un morāls atbalsts, ko ne vienmēr varot sniegt valsts pārvalde. “Cilvēkam ir nepieciešama gan uzmanība, gan atbalsts, gan dažādi veidi, kā izskaidrot oficiālo informāciju, un mēs varam būt ļoti noderīgi,” pauda senioru pārstāvji.

Jau ziņots, ka iespējamais kompromiss saistībā ar grozījumiem likumā par valsts pensijām varētu paredzēt vispirms pārskatīt mazākās pensijas, lai novērstu negatīvu kapitāla indeksa ietekmi uz to apmēru.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 2.jūnijā, vēl nepieņēma lēmumus par šādiem priekšlikumiem likumprojektam, lūdzot Labklājības ministrijas un Finanšu ministrijas atzinumus par atsevišķiem ierosinājumiem.

Tomēr gan komisijas deputāti, gan arī ministriju pārstāvji norādīja, ka kompromisa variants varētu paredzēt pārskatīt dažādos gados piešķirtās pensijas, sākot ar mazāka apmēra pensijām, nevis atkarībā no pensiju piešķiršanas gadiem.

Komisijas priekšsēdētājas biedrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) norādīja, ka pagājušajā nedēļā komisijas pārstāvji šo jautājumu pārrunājuši arī ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V). Viņš piebilda, ka taisnīgāk šo problēmu būtu risināt tieši ar mazākām pensijām, pakāpeniski virzoties uz lielākām.

Šādam viedoklim piekrita gan opozīcijas, gan koalīcijas deputāti un ministriju pārstāvji. Deputāts Andrejs Klementjevs (S) sacīja, ka nākamgad varētu pārskatīt, piemēram, pensijas līdz 200 eiro, 2017.gadā – līdz 400 eiro un tad visas pārējās.

Komisija arī vērtēja Latvijas Pensionāru federācijas ierosinājumu par lielāku pensiju indeksāciju visiem pensionāriem neatkarīgi no darba stāža, savukārt komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS) pauda uzskatu, ka šo jautājumu vajadzētu saistīt ar darba stāžu.

TOP komentāri

 • Aivis
  +3 +3 0

  Aivis

  Jo lielāks pensionēšanās vecums jo mazāk pensionāru,jo mazāk pensionāru jo mazāk jāterē nauda...Un šeit nekad nekas nebūs sakārtots!!Varat nesmieties,bet nebūs,ne pēc gada nedz diviem nedz desmit.....Paris euro jau pieliks tas gan lai nebļaustās tas arī viss....Paši gan par savām vecumdienām jau ir padomājusi iepriekššs......
 • ome
  +1 +1 0

  ome

  straujuma PAREIZI būtu skatīties darba stāžu jo tie kas nestrādāja tie tagad ņirgājas redzi skrēji uz muti krizdama un tu saņem tik pat cik es nestrādājot KAD BEIDZOT ŠAI MUĻĶU ZEMĒ BŪS KAUT NEDAUDZ TAISNĪBAS ŠO VALDĪBU VAJADZĒTU DZĪT AR KOKU PROM
 • Armands
  +1 +1 0

  Armands

  "Loti netaisnīgi atkal spriež vajag pēc nostrādātiem gadiem man par 45g 214eiro jo 1996g iemaksa bija maza bet toties par visiem pārējiem gadiem maksāju pieklājīgu summu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl