Straujuma sola, ka nākamos piecus gadus Latvija bēgļus brīvprātīgi neuzņems

2 komentāri
Straujuma sola, ka nākamos piecus gadus Latvija bēgļus brīvprātīgi neuzņems
Foto: F64

Latvija turpmākajos piecos gados bēgļus labprātīgi neuzņems – tādu apliecinājumu no premjeres Laimdotas Straujumas šodien saņēma Nacionālās apvienības politiķi pēc vairāk nekā divas stundas ilgušām sarunām.

Tomēr Nacionālo apvienību ļoti uztrauc arī tie 250 cilvēki, kas sāks iebraukt Latvijā jau šoziem. Pēc tikšanās Raivis Dzintars norādīja, ka Latvijā pamattautas proporcija jau tā esot slikta. Tāpēc, viņaprāt, jārada apstākļi, lai bēgļi pēc iespējas ātrāk dotos prom. Piemēram, jau laikus domājot par to, kādu valodu ieceļotājiem mācīt.

Turpretī darba grupas aktivitātes pašlaik ir virzītas tieši uz veiksmīgu bēgļu integrāciju. Tostarp arī uz intensīvāku latviešu valodas mācību. Pašlaik katram ieceļotājam valodas apgūšanai ir atvēlēti 49 eiro mēnesi. Bet darba grupa piedāvā šo summu palielināt, tam izmantojot Eiropas Komisijas apsolītos fonda papildu līdzekļus.

Pēc tikšanās ar premjeri Nacionālā apvienība vairs nesaskata nepieciešamību uzdot valdībai Saeimas sēdē sniegt skaidrojumu bēgļu jautājumā. Bet tomēr uzstāj uz to, ka par iespējamo nākamo bēgļu uzņemšanu būtu jālemj Saeimai.

Skaties video: