Straujuma savu valdības sastāvu veidos no pašreizējiem un bijušajiem ministriem

0 Komentāru
Straujuma savu valdības sastāvu veidos no pašreizējiem un bijušajiem ministriem
FOTO: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šovakar gatavos savu piedāvājumu jaunās valdības sastāvam, un tajā būs pašreizējie un bijušie ministri. Straujuma norāda, ka šovakar strādās pie sava piedāvājuma un veidos ministru sarakstu, kurus vēlētos redzēt jaunajā valdībā. Rīt šis saraksts tiks prezentēts koalīcijas partneriem.

Pamatojot, kāpēc vēlas jaunajā valdībā redzēt pašreizējos un kādreiz bijušos ministrus, Straujuma norādīja, ka valdības ministriem nebūs laika “ieskrieties”, jo īpaši tāpēc, ka no janvāra Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienībā. Ministriem būs jābūt kompetentiem cilvēkiem, lai pārstāvētu Latviju sanāksmēs. “Cilvēkam jābūt zinošam. Ministru padomes vadīs ministri, tāpēc ministriem ir ļoti būtiski saprast, kas notiek,” piebilda Straujuma.

Kā galvenie kritēriji ministru izvēlē būs šo cilvēku profesionalitāte un ministra zināšanas par nozari.

Veidojot valdību, vērā tiks ņemti arī partiju ieteikumi, solīja Straujuma. “Šobrīd mums vēl nav vienošanās par atsevišķām jomām. Es gan nevaru apsolīt, ka arī rīt būs vienošanās, jo ir nozares, uz kurām pretendē divas partijas. Būs jāatrod kompromiss,” teica politiķe.

Jaunajā valdībā Vienotībai būs premjera amats, kā arī finanšu ministra, ārlietu ministra un iekšlietu ministra postenis, ko attiecīgi varētu ieņemt Straujuma, Jānis Reirs, Edgars Rinkēvičs un Rihards Kozlovskis. Par šiem jautājumiem partijām domstarpību neesot. Saskaņā ar neoficiālo informāciju Vienotības pārstāvji varētu uzņemties arī Satiksmes ministrijas, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas vadību. “Vienotības” valde jau iepriekš vienojās, ka partijas satiksmes ministra kandidāts būs pašreizējais ministrs Anrijs Matīss. Savukārt izglītības un zinātnes ministra amatam pašreizējā ministre Ina Druviete esot piedāvājusi izvirzīt politiķi Kārli Šadurski, bet partija par to neesot lēmusi, liecina neoficiālā informācija.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienību arī jaunajā valdībā varētu pārstāvēt pašreizējie ministri – zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un labklājības ministrs Uldis Augulis. Iespējams, šī politiskā spēka pārstāve Dana Reizniece-Ozola varētu uzņemties vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu, bet Gundars Daudze – Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Arī nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK jaunajā valdībā pārstāvētu pašreizējā kultūras ministre Dace Melbārde, tāpat nacionālā apvienība turpinās vadīt Tieslietu ministriju. Iespējams, partijai varētu piedāvāt uzņemties atbildību arī par Ekonomikas ministriju, kuru varētu vadīt Kaspars Gerhards. Šādā gadījumā nacionālajai apvienībai, iespējams, varētu piedāvāt uzņemties atbildību arī par Veselības ministriju, liecina neoficiālā informācija.

Jau ziņots, ka koalīcija paudusi atbalstu Straujumai kā nākamajai valdības vadītājai. Lai gan bija paredzēts, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien varētu nominēt Ministru prezidentu, viņš to darīs pēc partiju konsultācijām.

Trešdien gaidāma topošās koalīcijas partiju – Vienotības, Zaļo un zemnieku savienības un nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK – tikšanās. Partneri plāno runāt par “darāmajiem darbiem” un Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) piedāvās savu redzējumu par potenciālo koalīciju – gan par atbildības jomām, gan arī par konkrētajiem ministru kandidātiem, iepriekš sacīja Vienotības līdere Solvita Āboltiņa. Partijas, kuras pieteikušās uz vienu un to pašu ministriju vadību, prezentēs premjerministrei savus ministra kandidātus.
0 Komentāru