Komentāri
Straujuma Pasaules ekonomikas foruma rīkotājus ielūgusi apmeklēt Latviju
Foto: EPA/LETA

Piedaloties Pasaules ekonomikas forumā Davosā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) ielūgusi foruma organizatorus apmeklēt Latviju laikā, kamēr tā ir prezidējošā valsts Eiropas Savienībā (ES), informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Straujuma šodien tikusies ar foruma prezidentu Klausu Švābu un tikšanās laikā ielūgusi gan viņu, gan arī foruma vadības pārstāvjus apmeklēt Rīgu. Viņa Švābam atgādinājusi, ka viņa vizīte Rīgā 2009.gadā joprojām tiek novērtēta atzinīgi. Tāpat Straujuma uzteikusi Švāba personisko ieguldījumu un viņa komandas darbu vairāku gadu desmitu garumā, izvirzot apspriešanai aktuālākos Eiropas un pasaules šodienas un nākotnes veidošanas jautājumus.

Pasaules ekonomikas foruma direktors sarunas laikā uzdevis jautājumus par Latvijas prezidentūras mērķiem un redzējumu Eiropas ekonomiskās izaugsmes jautājumiem. Sarunas laikā liela uzmanība pievērsta prezidentūras izvirzītajai prioritātei par digitālu Eiropu, kuras mērķis ir izveidot vienotu digitālo tirgu, kas arī ir viens no instrumentiem Eiropas konkurētspējas veicināšanai.

Jau ziņots, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma šonedēļ devusies uz ikgadējo Pasaules ekonomikas forumu Davosā.

Pasaules ekonomikas foruma tēma šogad ir krīze un sadarbība, izaugsme un stabilitāte, inovācijas un industrija, sabiedrība un drošība. Forumā tradicionāli piedalās biznesa līderi, akadēmisko aprindu pārstāvji, valdību un valstu vadītāji, starptautisko organizāciju vadītāji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl