Straujuma noraida baumas, ka viņa gatavojas nedēļas nogalē demisionēt

Pievienot komentāru
Straujuma noraida baumas, ka viņa gatavojas nedēļas nogalē demisionēt
LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma noraidījusi baumas, ka viņa gatavojas demisionēt sestdien gaidāmajā partijas Vienotības kongresā. Tas gan nemazina baumas ap viņas valdības nākotni.

Lai spekulācijas pārtrauktu, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Laimdotu Straujumu pirmoreiz Latvijas parlamentārajā vēsturē Saeima prasīt valdībai uzticības balsojumu.

Šonedēļ būtiski mazinājās Solvitas Āboltiņas izredzes tikt nominētai premjera amatam – Nacionālā apvienība nolēma viņas kandidatūru neatbalstīt, jo Āboltiņa ir ļoti nepopulāra partijas vēlētāju vidū. Tas pamatīgi sarežģīja jaunās valdības aizkulišu sarunas, un uz nenoteiktu laiku zuda pamats runām par Straujuma demisiju, kas tika gaidīts sestdien partijas kongresā. To, ka tā nav gaidāma, apstiprina arī Āboltiņa.

Straujuma norāda, ka kongresā informēs tikai par valdības paveikto un nākotnes uzdevumiem. Taču aizkulisēs runas par to, ka valdības dienas ir skaitītas nerimst, jo Vienotība pēdējā laikā ne vienreiz vien savai premjerei visai rupji pagriezusi muguru.

Vienotības politiķi atzīst, – ja notiktu uzticības balsojums Straujumas valdībai, visticamāk, daļa deputātu atbalstītu Straujumas demisiju.

Juristi atzīst, – lai arī formāli jautājums par uzticības balsojumu Satversmē nav atrunāts, to ir iespējams iniciēt, ja vien ir šāda politiskā griba. Balsojumu par valdību, var lūgt arī paši Vienotības deputāti.

Vai Straujuma ir gatava organizēt uzticības balsojumu savai valdībai? Video!