Komentāri

Ministru prezidente Laimdota Straujuma neieteiktu veselības ministram Guntim Belēvičam veikt reformas nozarēs, kurās darbojas viņa radinieki, tā premjerministre pauda raidījumā 900 Sekundes.

Jau iepriekš ziņots, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs plāno veikt vairākas reformas, piemēram, Zāļu valsts aģentūrā. Pārmaiņas sākušās ar direktores vietnieces Daces Ķikutes pārcelšanu citā amatā – uz Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru (VTMEC).

Vasaras pašā sākumā L. Straujuma raidījumā 900 Sekundes uz jautājumu par G. Belēviča iespējamo interešu konfliktu, īstenojot reformas šajā nozarē, atbildēja, ka neko tādu nepieļaus un ka sekos tam īpaši līdzi. Šobrīd situācija ir tāda – G. Belēvičs vēlas reorganizēt Zāļu valsts aģentūru un praktiski no amata atstādina amatpersonas. Vaicāta, vai G. Belēvičs šādi nerīkojas savās personiskajās interesēs, L. Straujuma pauda, ka to gan viņa nevar apgalvot, taču tas var radīt iespaidu par šādu rīcību.

Tāpat viņa pauda, ka ministram ir iespēja nākt klajā ar dažādiem priekšlikumiem. Taču tajā pašā laikā premjere norādīja, kas izmaiņas ZVA rada bažas par šīs iestādes politisku pakļaušanu.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl