Straujuma bija plānojusi atkāpties nākamgad, taču viņas demisija tika pasteidzināta

2 komentāri
Straujuma bija plānojusi atkāpties nākamgad, taču viņas demisija tika pasteidzināta
FOTO: LETA

Laimdota Straujuma šodien atklāja, ka bija gatavojusies demisionēt nākamā gada sākumā. Tomēr lēmumu par atkāpšanos pieņēmusi vakar vakarā, jo vairs nav izturējusi masveidīgos uzbrukumus viņas valdībai un nebeidzamās runas par tās drīzo galu.

Lai gan vārdos Straujuma nevienu nenosauc, ir skaidrs, ka premjere valdības krišanā vaino pati savu partiju – Vienotību.

Par atkāpšanos Laimdota Straujuma savas partijas vadību un arī citu partiju līderus telefoniski informēja vakar pēc pulksten desmitiem vakarā. Bet publiski to paziņoja šorīt aptuveni pēc 30 minūšu sarunas ar Valsts prezidentu.

Vēl pagājušajā nedēļā Straujuma sacīja, ka atkāpsies vien tad, kad redzēs, ka valstij ir labāks, cits risinājums. Šodien viņa paskaidroja, ka ir pienācis laiks labākam risinājumam un tam ir arī vārds – Rihards Kozlovskis. Straujuma uzskata, ka par jauno premjeru ir jākļūst iekšlietu ministram.

Straujuma neslēpj, ka viņas demisija ir pasteidzināta. Viņa skaidro, lai gan pati bija nolēmusi atkāpties no amata, to bija plānojusi darīt ne vien pēc valsts budžeta pieņemšanas, bet, kad būs noslēgusies arī viņas dalība Davosas Pasaules ekonomikas forumā janvāra otrajā pusē.

Straujumas vērtējumā, jo īpaši aizvadīto divu nedēļu laikā pret valdību tika vērsti masveidīgi uzbrukumi. Bet noprotams, ka punktu pielika jaunākās runas, ka šajā pēcpusdienā viņai neuzticību, iespējams, izteiktu Vienotības valde.

No koalīcijas partijām Straujumas valdības rīcības spēju publiski ir apšaubījusi tikai Vienotība ar tās līderi Solvitu Āboltiņu priekšgalā. Lai atbildētu uz jautājumu, vai valdību ir gāzusi Āboltiņa, Straujuma ieturēja pauzi.

Vairāk uzzini LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!