Komentāri

”Saprotam, ka tas ir apsolīts un jau nostiprināts likumā, taču likumi ir maināmi,” tā šodien valdības pārstāvji uzņēmējiem skaidroja savu atkāpšanos no solījuma nākamgad samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tikmēr uzņēmēji joprojām uzstāj, ka Ministru kabinets no šā solījuma atkāpties nedrīkst. 

To, ka valdība nereti sev uzstāda neizpildāmus mērķus, tiekoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), atzina pati Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Protams, mēs varam ielikt mazus mērķus, sasniegt un aplaudēt sev, sist uz pleca un teikt: “Vai, cik jūs labi! Bet labāk ir likt mērķus, kurus varbūt nesasniegs. Žurnālisti mūs lamās, sabiedrība lamās: “Jūs nesasniedzāt.” Bet ir mērķis, uz ko iet.”

Viens no šādiem mērķiem acīmredzot bijusi arī jau ar likuma spēku noteiktā Iedzīvotāju ienākumu nodokļa samazināšana nākamgad par vienu procentpunktu – no 23% līdz 22%. Straujuma jau pagājušajā nedēļā paziņoja, ka to izdarīt, visticamāk, nebūs iespējams, šādi izpelnoties uzņēmēju un sabiedrības kritiku par solījumu laušanu.

Straujuma pieļāva, ka uzņēmēji varētu saņemt kādus citus labumus cerētā nodokļu samazinājuma vietā. Kādi tie varētu būt – par to spriest vēl pāragri. Tikmēr finanšu ministrs akcentē, ka par iedzīvotāju ienākumu nodokļa tēmu jāsāk diskusija.

Valdība solījumu samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli gatavojas lauzt jau otro reizi. Darba devēji uzstāj, ka to darīt nedrīkst.

Jānorāda, ka kopumā Latvijā nodokļu slogs, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, ir zems. Tomēr liela problēma ir augstie darbaspēka nodokļi mūsu valstī, kas traucē uzņēmējiem. Par to Latviju ir kritizējušas vairākas starptautiskas organizācijas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl