Straujuma atgriežas no atvaļinājuma un kliedē runas par koalīcijas nestabilitāti

Komentāri

Valdība turpinās strādāt Laimdotas Straujumas vadībā. Par to partijas vienojušās pirmajā dienā pēc Ministru prezidentes atgriešanās no atvaļinājuma. Sanāksmes galvenais jautājums bija turpmākais koalīcijas darbs, ņemot vērā partiju nesaskaņas par bēgļu uzņemšanas jautājumu un aizvien skaļākās runas par to, ka drīzumā varētu mainīties valdība.

“Koalīcija turpina darbu,” – tā vēsta lakonisks Laimdotas Straujumas ieraksts sociālajā tīklā Twitter. Tas tapis uzreiz pēc vairāk nekā trīs stundu ilgas premjeres tikšanās ar koalīcijas partneriem – Nacionālo apvienību un Zaļo un zemnieku savienību. Tajā viens no jautājumiem bija partiju atšķirīgie viedokļi par bēgļu uzņemšanu un citas domstarpības, kas Straujumas atvaļinājuma laikā deva augsni spekulācijām par drīzu pašreizējās valdības galu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikšanās dalībnieku stāstītais liecina, ka partiju saruna notikusi arī augstos toņos, taču visi vienojušies, ka tomēr jāturpina strādāt kopā. Iepriekšējās nedēļās trīs varas partiju pārstāvji norādījuši cits uz citu, komentējot to, kurš no politiskajiem spēkiem būtu ieinteresēts valdības gāšanā. Kā iespējamā Straujumas pēctece tikusi minēta Solvita Āboltiņa. Šodien visu partiju pārstāvji apgalvoja, ka nevēlas šķobīt valdību.

Bēgļu jautājumā gan partiju pretrunas saglabājas, un nacionāļi joprojām apsver 250 patvēruma meklētāju uzņemšanu apstrīdēt Satversmes tiesā. Vienlaikus koalīcijā nolemts, ka Nacionālā apvienība divu nedēļu laikā izstrādās likumprojektu, kas paredzētu, ka vēl papildu bēgļus nākotnē Latvija varētu uzņemt tikai tad, ja par to nobalsotu Saeima. Pārējās partijas gan nesolīja, ka šādu likumprojektu atbalstītu.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl