Straujuma arī šogad grasās izvērtēt Streļčenoka darbu

Komentāri

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) veidos Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka ikgadējo darbības novērtēšanas komisiju.

Straujuma šodien pēc tikšanās ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru žurnālistiem atzina, ka KNAB iesaistīšanos vairākos tiesvedības procesos neuzskata par labas pārvaldības praksi. Turklāt ir pagājis jau vairāk nekā gads kopš iepriekšējās komisijas darba, un jaunajai komisijai būs jāvērtē, kā KNAB ir ieviesti iepriekšējās komisijas izteiktās rekomendācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus netiek izslēgta iespēja, ka pēc tam var tikt veidota arī Streļčenoka atbilstības amatam izvērtēšanas komisija. Tas tiks darīts gadījumā, ja komisija sniegs negatīvu vērtējumu. “Ja komisija sniegs pozitīvu vērtējumu, tad nav pamata veidot jaunu komisiju,” uzsvēra premjerministre.

Komentējot līdzšinējo KNAB darbību, Kalnmeiers atzina, ka savas pamatfunkcijas birojs izpilda, tomēr gribētos redzēt efektīvāku iestādes darbību.

Straujuma uzskata, ka vērtēšanas komisijai, izvērtējot Streļčenoka darbu, būtu jāņem vērā tiesvedības procesi. Arī Kalnmeiers pauda, ka komisijai ir jāvērtē, cik liela ir amatpersonas atbildība.

Patlaban vēl nav zināms, ar kuru datumu komisija sāks darbu, bet tas notiks janvārī. Komisijai darbs būšot jāpabeidz mēneša laikā.

Kā ziņots, Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību lietā par bijušās KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes atjaunošanu amatā, līdz ar to stājies spēkā spriedums par viņas atjaunošanu amatā.

Apelācijas instances tiesa par labu Strīķei noteica vidējo izpeļņu un tiesāšanās izdevumus aptuveni 7000 eiro apmērā.

Savukārt Rīgas apgabaltiesa apmierināja bijušās KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas llzes Dravenieces prasību un lika viņu atjaunot amatā. Tāpat apgabaltiesa nolēma par labu Draveniecei piedzīt vidējo izpeļņu 24 050 eiro apmērā. Tiesa noteica nekavējošu sprieduma izpildi daļā par Dravenieces atjaunošanu amatā un darba algas 1000 eiro apmērā piedziņu.

Apgabaltiesa arī apmierināja Dravenieces prasību par disciplinārsoda – algas samazinājuma – atcelšanu. Tiesa nolēma par labu Draveniecei piedzīt ieturēto darba algu 141,11 eiro apmērā.

Pilns spriedums lietā būs pieejams 12.janvārī, kad to 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Lasi vēl